Jandarma ve Sahil Güvenlik 1840 Kadın/Erkek Astsubay Alımı Açıklandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik 1840 Kadın/Erkek Astsubay Alımı Açıklandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda kadın/erkek muvazzaf astsubay alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 1840 kadın/erkek muvazzaf astsubay alınacaktır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik personel alımında başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını 23 Aralık 2021 günü saat 23:59’a kadar https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapacaklardır.

jandarma-1024x768.jpg

Muvazzaf Astsubay alımında adaylarda aranan nitelikler nelerdir

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Jandarma Genel Komutanlığı için kılavuzda belirtilen lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için 27 yaşını bitirmemiş, lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak.
  • Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 27 yaşını bitirmemiş olmak.
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.
  • Hamile olmamak.
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak.

sahil-guvenlik.jpg

Başvuru şartlarının detaylı anlatıldığı başvuru kılavuzuna nereden ulaşabilirsiniz (ilanı yazdığımızda henüz kılavuz yayımlanmadığından sizlerle paylaşamadık. Kılavuz yayımlanır yayımlanmaz buraya ekleyeceğiz)

Adaylar başvuru kılavuzuna Personel teminiyle ilgili detaylara, "www.jandarma.gov.tr", "www.sg.gov.tr", "www.jsga.edu.tr" ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının "https://kamuilan.sbb.gov.tr" adreslerinde yer alan "2022 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu" ve "2022 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu"ndan ulaşılabilecek..

Resmi Gazete ilanı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum