Jandarma ve Sahil Güvenlik 2.248 Astsubay Subay Alımı Duyuruları Yayımlandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik 2.248 Astsubay Subay Alımı Duyuruları Yayımlandı

2023 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde astsubay ve subay alımlarına dair başvuru sonuçları açıklandı. Hemen bu yazımızdan ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Jandarma ve Sahil Güvenlik için 2 bin 248 SUBAY ve ASTSUBAY alımı duyuruları yayımlandı. 22 bin 480 aday belli oldu. 2023 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli astsubay-subay alımı, 2023 yılı Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf tabip/diş tabibi/veteriner subay, muvazzaf/sözleşmeli subay-astsubay alımı başvuru sonuçları açıklandı ve sınav çağrıları yapıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı subay-astsubay alımı kontenjanları

Subay alımı kontenjanları: 372 Jandarma, 8 İstihkam, 12 Muhabere, 14 İkmal, 11 Bakım, 8 Personel, 13 Maliye, 1 Mühendis (İnşaat), 2 Öğretmen (Beden Eğt), 1 Öğretmen (Hukuk), 1 Veteriner, 12 Hukuk, 10 Tabip, 3 Diş Tabibi olmak üzere 468.

Astsubay alımı kontenjanları: 1.499 Jandarma, 11 İstihkam, 60 Muhabere, 24 İkmal, 16 Bakım, 47 Personel, 11 Maliye, 12 Sağlık olmak üzere 1.680 astsubay.

Sahil Güvenlik Komutanlığı subay-astsubay alımı kontenjanları

Subay alımı kontenjanları: 8 Güverte, 7 Makine, 8 İkmal, 4 Mühendis (Bilgisayar), 2 Mühendis (Elektronik).

Astsubay alımı kontenjanları: 50 Güverte, 10 İkmal, 3 Bilgi Teknolojileri, 8 İdari. 

22.480 Subay-Astsubay adayı belirlendi

Başvurusu uygun değerlendirilen adaylar KPSS notuna göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak ve kontenjan miktarının on katı aday sınavlara çağrıldı. Haberimizin en altında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi PTS ‘‘Sonuç Bilgileri’’ bölümü altında ‘‘Sonuçlarım’’ kısmında ilan edildi. Haberimizin en altında sonucunuza direkt olarak esişim sağlayabilirsiniz.

Jandarma askeri personel alımı sınav ücreti yatırma ve sınav aşamaları

Başvurusu kabul edilerek sınavlara katılmaya hak kazanan adaylardan 300 TL sınav ücreti alınacak. Adayların sınav ücretini nereye ve nasıl yatıracakları sonuç ekranında yer almaktadır. Seçme sınavlarına katılacakları duyurulan adaylar sırasıyla Fiziki kontrol,  Fiziki yeterlilik, Mülâkat sınavına alınacaklar. Hemen aşağıdaki bağlantıdan durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum