Jandarma ve Sahil Güvenlik 47 Öğrenci Alacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik 47 Öğrenci Alacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı 6 Ağustos 2020 Resmi Gazete duyurusu ile 47 askeri öğrenci alımı yapılacağı yayınlandı. Alım hakkında tüm detaylar lisans ve önlisans olarak adaylara sunulmuştur.

İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı) Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) Öğrenim Görecek Adayların Başvuru Esasları Hakkında Duyuru Yayınlandı. Başvuru yapabilecek adaylara lisans veya önlisans olarak dağılımı verilmiştir.

Jandarma  Genel  Komutanlığının (J.Gn.K.lığı) muvazzaf  tabip  subay, muvazzaf  diş tabibi subay ve muvazzaf sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması maksadıyla 2020-2021 eğitim ve  öğretim  yılında  ÖSYM  tarafından  yapılacak  yerleştirmeye  göre  Sağlık  Bilimleri Üniversitesinde (Ankara) İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) nam ve hesabına öğrenim görmek üzere öğrenci alınacaktır.

J.Gn.K.lığında muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere; SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine (15) erkek öğrenci, Diş Hekimliği Fakültesine (2) erkek öğrenci, (2) J.Gn.K.lığında muvazzaf sağlık astsubay olarak Gülhane  Sağlık  Meslek Yüksekokuluna (30) erkek öğrenci temin edilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak,

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1999 tarihi ve daha sonra doğanlar) Her ne sebeple olursa olsun, yaş düzeltmesi yaptırmış olanların yaşlarının hesabı düzeltmeden önceki doğum tarihine göre yapılır.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.sbu.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) Öğrenim Görecek Öğrenci Temin Esasları Duyurusu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

İletişim Bilgileri: Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Yerleşkesi JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığı Beytepe/Çankaya/ANKARA. TEL: (0312) 464 4836. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Külliyesi Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğrenci İşleri D.Bşk.lığı Gülhane Tıp Fakültesi Emrah Mah. Etlik-Keçiören/ANKARA TEL: (0312) 304 6248 – (0312) 304 6259.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum