Jandarma ve Sahil Güvenlik 912 Personel Alımı Resmi Gazete’de

Jandarma ve Sahil Güvenlik 912 Personel Alımı Resmi Gazete’de

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda muvazzaf subay ve astsubay ihtiyacının karşılanması için 912 öğrenci alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı muvazzaf subay ve astsubay ihtiyacının karşılanması için 912 öğrenci alınacaktır.

Adaylar için başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 8 Ağustos 2021 tarihine kadar (8 Ağustos 23:59’a kadar) yapabileceklerdir.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

Başvurular vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile yapılacaktır.

Adaylarda aranan nitelikler (912 öğrenci)

Türk vatandaşı olmak, Lise veya lise dengi meslek okullarından mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri (1 Ocak 2021) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, jandarma.gov.tr ve jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2021 yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğrenci Başvuru Kılavuzu’nda ve “2021 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Öğrenci Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak ve Erkek olmak.

Resmi Gazete ilanı.

JSGA başvuru kılavuzu.

JAMYO başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.