Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Subay Adayı Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Subay Adayı Alımı

JSGF Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Alım İlanı Yayınlandı. Başvurular 22 Mayıs 2017 tarihine kadar kurumun internet sitesinden başvurular yapılacaktır. Lise Mezunları KPSS şartı aranmaksızın YGS enaz 180 puan almış olmak şartı aranacağı bil

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 25 Nisan 2017 tarihinde yetiştirilmek üzere subay adayı yapılacağı duyuruldu. Lisans düzeyinde hizmet veren Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi mezun olanlar subay olarak istihdam edilecek.

Başvurular kurumun internet sitesi üzerinden 22 Mayıs 2017 tarihine kadar başvuru ile ilgili alanlara, aday tarafından gerekli bilgilerin doldurulması şeklinde yapılacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre temel subay kaynağı olan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, Ankara ilinde bulunmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyaç duyduğu miktarda subay yetiştiren, İçişleri Bakanlığına bağlı yükseköğretim kurumudur. Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesinde (JSGF) subay diplomasının yanı sıra Kamu yönetimi lisans programında ulusal ve uluslararası lisans diploması da verileceği açıklandı.

Öğrenci alım şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Evli, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikahsız olarak birlikte yaşamamak. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1996 ve sonrası doğumlu olmak).

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak. YGS‟ye katılmış ve Senato tarafından belirlenen taban puan veya üzerinde not almış olmak, Şehit ve vazife malulü eş ve çocukları için belirlenen taban puanın en az % 80‟ini almak,(2017 yılı için belirlenen taban puan (YGS-5 veya YGS-6 puan türlerinde 180) LYS’ye katılabilmek için alınması gereken en düşük puandır. Bu nedenle şehit ve vazife malulü eş ve çocukları için taban puanın en az % 80’ini almak şartı bu yıl uygulanmayacaktır.)

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.