Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi’ne Öğrenci Alımı İlanı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi’ne Öğrenci Alımı İlanı

Resmi kurum ve kuruluşlar tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarına ek olarak askeri öğrenci alımına yönelik ilanlar da zaman zaman yayınlanıyor. Subay yetiştirilmek üzere askeri öğrenci alımı yapılacak.

Askeri öğrenci alımına yönelik ilanlar içinde Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi öğrenci alımı ilanı da var. 300 erkek öğrencinin ilgili komutanlığın muvazzaf subay ihtiyacının karşılanması amacıyla bu okula alınması planlandı. Başvurular 3 Temmuz ile 3 Ağustos 2020 günleri arasında ve internet üzerinden yapılacak. Konuyla ilgili detaylar www.jandarma.gov.tr adresi ile www.jsga.edu.tr adreslerinde yayınlanan Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Başvuru Kılavuzunda bulunabilir.

Başvurular İnternet Üzerinden Yapılacak

Okula başvurularda şahsen veya posta yolu geçerli değil, başvurular yalnızca http://vatandas.jandarma.gov.tr/ptm/giris ve e-devlet üzerinden Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi vasıtasıyla yapılabilir. Bu sisteme de e-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, TC kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden biriyle giriş yapılabiliyor.

Askeri Öğrenci Adaylarında Aranan Nitelikler

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi askeri öğrenci alımı için adaylarda aranan temel şartlar T.C. vatandaşı ve erkek olmakla başlıyor. Lise veya dengi okullardan mezun olmak veya kayıt tarihine kadar mezun olmak, (denkliği MEB tarafından onaylanmış yabancı ülke liselerinden mezun olunabilir), bu yılın Ocak ayı itibariyle 21 yaşını bitirmemiş olmak temel şartlar arasında yer alıyor. Bu durumda adayların 1 Ocak 1999 ve sonrasında doğmuş olmaları gerekiyor.

Güvenlik soruşturmalarından ve arşiv araştırmalardan adaylar temiz geçmek zorundalar. Ayrıca tüm adayların silah taşımaya ve silahlı görev yapmaya karşı hukuki bir engeli olmamalı. Başvuruları kabul edilen adaylar Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi öğrenci sınavı için giriş hakkını kazanacaklar.

Sınavın uygulama esasları, yeri, tarihi ve ilgili diğer ayrıntılar gene http://vatandas.jandarma.gov.tr/ptm/giris adresinden ilan edilecek. İlgili kurum başvuru kılavuzlarının iyice okunmasını istiyor.

Yanlış kodlamalardan ve olumsuz sonuçlardan adaylar sorumlu tutulacak. Bu okulda askeri öğrenci olmak isteyen gençler JSGA Yerleşkesi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Beytepe Çankaya Ankara adresi üzerinden de iletişim kurabilirler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.