Jandarma ve Sahil Güvenlik Lise Mezun/Mezun olacak 51 Subay/Astsubay Alımları

Jandarma ve Sahil Güvenlik Lise Mezun/Mezun olacak 51 Subay/Astsubay Alımları

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda Jandarma Genel Komutanlığı lise mezunu veya mezun olacak 51 Subay/Astsubay alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) bünyesinde jandarma nam ve hesabına okutulmak üzere toplamda 51 öğrenci alınacaktır.

Alınacak öğrencilerin dağılımı

Muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 17 [(15)’i erkek, (2)’si kadın] öğrenci,

Muvazzaf diş tabibi subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 3 [(2)’si erkek, (1)’i kadın] öğrenci,

Muvazzaf sağlık astsubayı olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 31 [(30)’u erkek, (1)’i kadın] öğrenci temin edilecektir.

Adaylarda aranan nitelikler nelerdir

Türk vatandaşı olmak, Lise veya dengi okul mezunu olmak veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak, 21 yaşını doldurmamış olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Öğrenim Görecek Öğrenci Temin Esasları Duyurusunda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

Sürece dair takvim

takvim.jpg

Başvuru kılavuzu.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum