Jandarma Yeni Askeri Personel Alımı Duyurusu Yayımlandı (Lise Subay-Astsubay)

Jandarma Yeni Askeri Personel Alımı Duyurusu Yayımlandı (Lise Subay-Astsubay)

İçişleri Bakanlığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi namına lise mezunu askeri personel alımı duyurusu yayımlandı. İşte gerekli sürece dair tüm detaylar.

İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı) nam ve hesabına sağlık bilimleri üniversitesinde (SBÜ) öğrenim görecek adayların başvuru esasları hakkında duyuru yayımlandı. İçişleri Bakanlığı “Jandarma Genel Komutanlığı” nam ve hesabına SBÜ Gülhane Tıp/Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan öğrenciler muvazzaf tabip subay ve muvazzaf diş tabibi subay, SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokulunun İlk ve Acil Yardım bölümünden mezun olan öğrenciler ise muvazzaf sağlık astsubayı olarak Jandarma Genel Komutanlığında görev yapacaktır. SBÜ askeri personel alımı kapsamında toplam 75 kadro var. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

SBÜ subay-astsubay alımı başvuru kontenjanları

Muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 33 [(30)’u erkek, (3)’ü kadın] öğrenci,

Muvazzaf diş tabibi subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 2 (erkek) öğrenci,

Muvazzaf sağlık astsubayı olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 40 kontenjana (39)’u erkek, (1)’i kadın öğrenci temin edilecektir.

sbu.jpg

SBÜ askeri personel alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak,

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri (01 Ocak 2022) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, [1 Ocak 2001 ve sonrası doğumlular başvuru yapabilecektir.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak ve aşağıdaki kılavuzda belirtilen diğer şartlara haiz olmak gerekiyor. İşte faaliyet takvimine dair detaylar.

Jandarma askeri personel alımı SBÜ faaliyet takvimi

Başvuru duyurularının Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) ve SBÜ internet sitelerinde ilan edilmesi süreci başladı ve duyuru yayımlandı. Ayrıca SBÜ tarafından İçişleri Bakanlığı nam ve hesabına ÖSYM’ce yerleştirilen aday bilgilerinin JSGA Başkanlığına bildirilmesi süreci ÖSYM tarafından ilan edilecek. Ayrıca Ağustos-Eylül ayları içerisinde de seçme sınavlarına dair tarihleri duyurulacak. İşte tüm detaylara erişim sağlayabileceğiniz başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/jsga.20220727102745.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum