Jandarma'ya En Az Lise Sözleşmeli Kamu Personeli Alınacak! KPSS 60

Jandarma'ya En Az Lise Sözleşmeli Kamu Personeli Alınacak! KPSS 60

2020 yılı sözleşmeli memur alımları kapsamında Jandarma’ya yeni personel alımı için başvurular alınacak. Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı başvuruları ve tüm detaylar haberimizde.

Jandarma Genel Komutanlığı 2020 yılı sözleşmeli memur alımları kapsamında sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Kamuya yeni memur alımı için Jandarma 8 farklı unvan için yeni başvurular alacak. Jandarma sözleşmeli memur alımı başvuru şartları ve tüm başvuru sürecini bu haberimizde hazırladık.

Jandarma Genel Komutanlığında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/B maddesi kapsamında 8 unvan için 9 memur alımı yapacak. Jandarmaya yeni kamu personeli sözleşmeli memur alımları için başvurulara dair detaylar şu şekildedir.

Jandarma Personel Alımı Başvuru Süreci

Jandarma’ya 8 unvanda 9 sözleşmeli personel alımı için başvurular 28 Aralık 2020-15 Ocak 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak alınacaktır. Başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet şifresi ile yapılabilecektir. Başvurular için şahsen veya posta ile başvuru kabul edilmemektedir.

Jandarma Sözleşmeli Memur Alımı Kontenjan Dağılımı

1 Fizyoterapist alımı için Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Veteriner Hekim alımı için Veteriner lisans programından mezun olmak gerekiyor.

2 Diyetisyen alımı için Beslenme ve Diyetetik, Diyetetik lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Mühendis alımı için Geomatik Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Harita ve Kadastro Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendislik lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Kütüphaneci alımı için Kütüphanecilik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Arşivcilik, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon, Dökümantasyon ve Enformasyon lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Mütercim-Tercüman alımı için Arapça Mütercim Tercümanlık, Mütercim-Tercümanlık (Arapça), Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak. yds'den (arapça) 80 puan ve üzeri almış olmak gerekiyor.

1 Mütercim-Tercüman alımı için Rusça Mütercim Tercümanlık, Mütercim-Tercümanlık (Rusça), Rus Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı Eğitim/Öğretim lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Dizgi Operatörü (Elektronik Dizgi Operatörü) alımı için Meslek Liselerinin Matbaa Teknolojisi Alanından Mezun Olmak, Lise veya Dengi Ortaöğretim Kurumlarının Herhangi Bir Alanından Mezun Olup, 3308 sayılı kanuna göre dizgi dalında ustalık-kalfalık belgesine sahip olmak gerekiyor.

Jandarma Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak gerekiyor.

2020 KPSS girmiş olmak ve en az 60 puan almış olmak gerekiyor. Tercüman branşlarına personel alımı için Yabancı Dil Sınavı YDS’den en az B düzeyinde puan almış olmak gerekiyor.

Jandarma Personel alımı başvuru genel ve özel şartları tüm detaylarına ayrıca Başvuru Kılavuzundan haberimizin en altından ulaşabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum