JGK 2017/9 En Az İlköğretim Mezunu Uzman Erbaş Alımı

JGK 2017/9 En Az İlköğretim Mezunu Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 2017/9 sözleşmeli lojistikçi uzman erbaş başvuru sonuçları 24 Ağustos 2017 tarihinde açıklandı. Jandarma Genel Komutanlığı’nın yayınlamış olduğu uzman erbaş alımına en az ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapmıştı. İşte sonuç...

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 17 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan en az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabildiği sözleşmeli lojistikçi uzman erbaş başvuru sonuçları açıklandı.

Başvurular Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden 18 Ağustos 2017 tarihine kadar online olarak yapılmıştı.

Başvuru yapabilen adaylar arasında 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmamış (1 Ocak 1992 ve sonrası doğmuş olan), sözleşmeli erbaş ve er olarak en az 3 yıl görev yapmış olan adayların ise 1 Ocak 1988 ve sonrası doğmuş olması gerekmektedir. İlana sadece erkek adaylar başvuru yapabilmiştir.

Sınavlara müracaat eden adaylar içerisinden kadro ve ihtiyaca göre yeteri kadar aday çağırılmıştır. Çağrılmayan adaylar ise önümüzdeki dönemlerde açılacak olan sınavlarda değerlendirmeye alınacaklardır.

Ön başvurusu kabul edilen adaylar Ankara’da yer alan Jandarma Lojistik Komutanlığı Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası’nda yazılı sınav, fiziki kontrol, fiziki yeterlilik testi, uygulama sınavı, mülakat, sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemlerinde geçirilecektir.

Ön başvuru belgesi, nitelik belgesi, kimlik fotokopisi, denklik belgesi, mesleğiyle ilgili istenilen belgeler, diplomanın asıl sureti, vesikalık fotoğraf, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, terhis belgesinin sureti gibi belgeler istenmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum