JGK 6 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

JGK 6 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından alımı yapılacak olan 6 kamu personeli alımı başvuruları devam ediyor. Bu kapsamda adaylar başvurularını 25 Ekim 2019 tarihi bitimine kadar yapabilecektir. Peki JGK kamu personeli alımına kimler başvuru yapabiliyor?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 6 kamu personeli alımı için ilana çıkılmış ve başvurular alınmaya başlanmıştır. Başvuracak adaylar 25 Ekim 2019 tarihi bitimine kadar başvuru yapabilecektir. JGK kamu personeli alımı başvuru şartları ve şekli verilmiştir.

JGK Başvuru zamanı ve şekli: Adaylar başvurularını sadece jandarma pertem internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Ön başvurular, 8 Ekim 2019 günü başlamış olup 25 Ekim 2019 günü saat 17:00’de sona erecektir. Adaylar sistemi takip ederek adım adım başvuru oluşturabilecektir.

Adaylarda aranan şartlar: Adaylar T.C. vatandaşı olması, 657 sayılı devlet memurları kanunu şartlarını taşıması, Türk ceza kanununa göre mahkûmiyet almamış olması, silahlı kuvvetlerden çıkarılmamış olması, Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan vermesi gerekmektedir.

Öğrenim durumu şartları: Fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya, fakültelerin 4 yıllık Endüstri, İstatistik, Matematik, Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olup Bilgi Sistemleri, Elektrik ve Elektronik veya Elektronik ve Haberleşme alanlarında yüksek lisans veya doktora yapmış olmak.

JGK kamu alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.