JGK ASEM Sivil Kaynaktan Bin 700 Astsubay Temini duyurusu yayınlandı

JGK ASEM Sivil Kaynaktan Bin 700 Astsubay Temini duyurusu yayınlandı

Jandarma Genel Komutanlığı 1530 erkek 170 kadın olmak üzere sivil kaynaktan sözleşmeli astsubay temin için ilana çıktı.

JGK' dan astsubay alımı için ilana çıkmış personel temini ile ilgili ilan duyurmuştur. Ancak yeterli sayıda başarılı aday bulunamadığı üzere Jandarma Genel Komutanlığı 1700 personel astsubay alımı gerçekleştirecektir.

Aday Eğitim Merkezi daha önceki alımları ilaveten yedek adaylardan başvurmuş adaylar dahil olmak üzere 1530 erkek 172 bayan olmak üzere toplam 1700 astsubay alımı gerçekleştiriyor. Konu ile ilgili ilan link adresi verilmiştir.

Bin 700 astsubay alımlarında yedekler arasından başarılı olamamış aday var ise Jandarma tarafından yeni ilan olarak yayınlanması beklenmektedir. Sitemiz olarak ilan yayınlandığında sizlere duyurulacaktır.

Alacak adaylar öğrenci sıfatıyla alınıp (Asem) tarafından istihdam edilecek ve eğitim öğretimde başarılı olan öğrenciler astsubay olarak görev yapacaktır.

Konu ile ilgili Jandarma Genel Komutanlığı’nın tekrar bilgilendirme yapılacak ve  bu  bilgilendirme  tebliğ niteliğinde olacaktır. Başvuracak adaylar için yayınlanacak bilgilendirme internet adresi aşağıda verilmiştir.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kadın astsubay alımlarında ki genel şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve kadın olmak adayların en az en az 160 santim boyunda olmak ağırlık ve vücut endeksinin ölçülü olması yeterlidir. Başvuracak bayan adaylarda önlisans ve Lisans mezunu adaylar arasından alım yapılmaktadır.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum