JGK Enaz İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alımı

JGK Enaz İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı En az İlkokul mezunu 2017-2 uzman erbaş alımı başvuruları başladı. Başvurular 16 Şubat ve 17 Şubat 217 Jandarma uzman erbaş alımı için Tıkla ve Başvuru yap.

Jandarma Genel Komutanlığı 2017 yılı 2. dönem uzman erbaş alımı başvuruları başladı. Bu kapsamda sözleşmeli uzman erbaş alımı başladı. Jandarma En az İlköğretim mezunu erbaş alımı başvuruları 16 Şubat tarihinde başladı. Başvurular 17 Şubat 2017 tarihi mesai saati bitiminde son bulacaktır.

Başvuru şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim (8 yıllık) ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar) olması gerekmektedir. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar) olması gerekmektedir.

Jandarma 2017/2 uzman erbaş alımına 25 yaşını bitirmemiş adaylar başvurabilecek. Yani sadece 1 Ocak 1992 tarihinden sonra doğan adayların başvuruları kabul edilecek. Ancak sözleşmeli erbaş ya da er olarak 3 yıl görev yapmış adaylarda yaş şartı 29 olacak. Askerlik şartı da arananlar şartlar arasında bulunmaktadır. Terhis tarihinin üzerinden 3 yıl geçmemiş adaylar başvuruda bulunabilecek. 16 Ocak 2014 tarihinden sonra terhis olan adaylar başvuru yapabilecekken, bu tarihten önce askerlik hizmetini bitirenler başvuru yapamayacaktır.

Öğrenim şartı olarak En az ilkokul okullardan mezun olmuş olmak gerektiği belirtiliyor. 16 Temmuz 2017'den önce terhis olacak olanlar da Jandarma uzman erbaş alımına başvurabileceklerdir. Jandarma Genel Komutanlığı 2017-2 uzman erbaş alımı başvuruları Jandarma Genel Komutanlığının internet adresinden yapılacak. 17 Şubat tarihine kadar devam edecek olan başvurular internet ortamından başka bir yoldan kabul edilmeyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum