JGK Uzman Erbaş Alımında Yaş Şartı Esnetildi

JGK Uzman Erbaş Alımında Yaş Şartı Esnetildi

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımlarında yaş şartı esnetildi. 25 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımında yaş şartı esnetildiği açıklandı. Yeni yaş

25 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de iş arayan vatandaşlar için müjdeli haberler verildi.

Verilen müjdeli haberlerin başında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 32 bin kadro ihsas edilmesi oldu. 2.500 komiser yardımcısı, 22 bin polis memuru, 7.500 çarşı ve mahalle bekçisi olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde binlerce kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

Diğer bir müjdeli haber ise Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımları hakkında yapıldı. 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında uzman erbaş alımında yaş şartları esnetildi.

Jandarma Genel Komutanlığı 2017 yılında yapmış olduğu uzman erbaş alımlarında normal şartlarda 1 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu adayların başvurularını kabul etmekteydi. Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte yaş şartı 1 Ocak 1990 ve sonrası bir tarihte doğmak olarak değiştirildi.

Yapılan bu değişiklik kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan uzman erbaş alımlarında yaş şartı 27 olarak güncellenmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum