JGK ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 14 Memur Alacak

JGK ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 14 Memur Alacak

Komutanlıkça çıkılan ilanda Devlet Memuru olarak 14 kişi alınacağı belirtildi. Başvuracak adaylar online olarak işlem yapabilirler.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Alım sınavı yapılacaktır. Sahil Güvenlik Komutanlığı 12 pozisyonda 14 Kamu Personeli Alacağını Açıkladı. Başvurular 13 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 15:00’de başlayıp 06 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 14:00’de sona erecektir. Başvuru Sahil güvenlik komutanlığı internet sayfasından online olarak yapılacaktır.

Alınacaklar Bay ve Bayan olabilmektedir. Ankara’ya yerleştirilecek olan alımlar için 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından asgari 60 puanı olması gerek. Ayrıca yaş şartı olarak 18 yaşını tamamlamış (son başvuru gün ay 1999 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1982 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).

Elektrik Mühendisi 1 kişi Fakültelerin; Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak ve buna ilave olarak “Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzin Belgesi” sahibi olmak.

Endüstri Mühendisi 3 kişi Fakültelerin Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmak. Makine Mühendisi 1 kişi Fakültelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak. Şehir Plancısı 1 kişi Fakültelerin Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu olmak. Uzman 1 kişi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme bölümünde yüksek lisans yapmış olmak. İş Hukuku ve Sözleşme Uzmanı 1 kişi Fakültelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü mezunu olmak.

Elektronik Mühendisi 1 kişi Fakültelerin Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümünden mezun olmak.

Gemi İnşa Mühendisi 1 kişi Fakültelerin Gemi İnşa Mühendisliği, Gemi İnşaatı Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünden mezun olmak.

Mütercim (İngilizce) 1 kişi Fakültelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) veya Çeviri bilim (İngilizce) bölümlerinin birinden mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS Sınavında en az (B) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak.

Uluslararası İlişkiler ve Andlaşmalar Uzmanı 1 kişi Fakültelerin Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmak ve buna ilave olarak YDS Sınavında en az (B) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak.

Radyo Televizyon Uzmanı 1 kişi Fakültelerin Radyo Televizyon, Radyo ve Televizyon, Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak.

Sosyal Medya Uzmanı 1 kişi Fakültelerin Yeni Medya bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.