Kabine Toplandı! Ramazan Tedbirleri İçin Masadaki Seçenekler

Kabine Toplandı! Ramazan Tedbirleri İçin Masadaki Seçenekler

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında bugün de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Kabine toplantısı başladı. Masada Ramazan tedbirleri var. Masadaki seçenekler neler olacak? İşte detaylar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Kabine toplantısı başladı. Gündemde Ramazan tedbirleri var. Peki masada hangi seçenekler olacak. Tüm detayları ve alınması muhtemel seçenekleri bu haberimizde bulabilirsiniz. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine toplantısı sonrasında açıklama yapılacak.

Toplantıda Ana Gündem

Kabine Toplantısının ana gündem maddesi salgınla mücadele ve bu kapsamda son zamanlarda artışın ardından alınacak önlemler. Ramazan ayı başladı ve yeni tedbirler için 2. gün itibarıyla ek önlemler masada. Ne gibi önlemler alınacağı, Ramazanda tam kapanma olup olmayacağına dair tüm detaylar bugün belli olacak.

Bilim Kurulu Tavsiyeleri

Bilim Kurulu da dün toplantısında alınacak tedbirlerle ilgili olarak özellikle bugünü işaret etmiş ve tam kapanmaya dair olarak sosyolojik ve ekonomik açıdan bir boyut olduğu için kabine de bunun kararının verileceği belirtilmişti.

Tam Kapanma

Özellikle tam kapanma konusunda ne gibi bir adım atılacağı, seyahat kısıtlamaları da dahil olmak üzere belirli yaş grubuna tekrar sokağa çıkma yasağı uygulaması getirilip getirilmeyeceği bugün masada olacak. Seçenekler arasında ya tam kapanma ya tedbirlerin sıkılaştırılarak uygulanması anlamında sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlamaları gelmesi bekleniyor.

Eğitime Ara Verilir mi?

Yerinde karar mekanizması kapsamında iller bazında uygulamalar valiliklerce yapılmaya devam ediyor. Özellikle açık olan ilkokullar ile ortaokul 8'nci sınıf ve ortaöğretim 12. sınıflar için eğitim-öğretim devam edecek mi bugün bu seçenek de tüm iller açısından masada olacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarında özellikle okulların yüz yüze devam etmesi yönünde gayretleri ve istekleri olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda sınav hazırlıkları devam eden ve tarihleri belli olacak 8'nci ve 12'nci sınıflar için eğitim-öğretim yüz yüze devam etmesi, diğerleri için olmak üzere ilkokullar ile 5,6,7 ile 9,10 ve 11'nci sınıflar için tamamen ara verilmesi gündeme gelmesi ve masada özellikle bu hususlar da olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.