Kabine Toplantısında Kritik Kararlar Alınacak! Tam Kapanma Olacak Mı?

Kabine Toplantısında Kritik Kararlar Alınacak! Tam Kapanma Olacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2 haftalık kısmı kapanma kararları bu hafta sona eriyor. Pazartesi günü toplanacak Kabineden, ek tedbir veya tam kapanma çıkabileceği konuşuluyor.

14 gün önce alınan kısmı kapanma kararlarının süresi bu hafta sonu bitiyor. Pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısı kapsamında, ülkedeki salgın süreci hakkında yeni kararların alınabileceği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak Kabine Toplantısına 3 yeni Bakan da ilk kez katılmış olacak. Toplantının genel gündemi ise ülkemizdeki salgın ve salgınla mücadele olacak.

Fahrettin Koca sunum yapacak

14 Nisan 2021 tarihinde başlayan ve 2 hafta sürecek kısmı kapanma süresi bu hafta dolacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konu hakkında toplantıda sunum yapacak. Kısmi kapanma sürecinde ulaşılan yeni verileri Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kabine ile Bakan Koca paylaşacak.

Yapılacak sunumda, nüfus bazlı il vaka oranları ve Türkiye haritasındaki risk bölgeleri yer alacak. Bu kapsamda değerlendirme yapacak Kabine, yeni ek tedbirlerin getirilip, getirilmeyeceği kararını vermiş olacak.

Ayrıca Fahrettin Koca, Perşembe günü düzenlenen Bilim Kurulu toplantısında alınan tavsiye kararlarını da Kabine ile paylaşacak. Tüm bunların ışığında, salgınla mücadelede yeni yol haritası çizilecek. Ramazan ayının geri kalan kısmında ve özellikle bayramda ne gibi tedbirlerin ele alınabileceği değerlendirilecek.

Aşılama süreci değerlendirilecek

Türkiye’de aşılama son hızıyla devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre aşılananların sayısı 21 milyona yaklaştı. Bugüne kadar Sinovac ve Biontech aşılarını kullanan Bakanlık, kısa süre içinde Rusya’nın ürettiği Sputnik V aşısının da kullanılacağını açıkladı.

Kabine Toplantısında aşılama ile ilgili son veriler, aşı tedarikinde uygulanan yol haritası ve yerli aşı çalışmaları konuları üzerinde de durulacak.

Kabine Toplantısının sona ermesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halka Sesleniş konuşması ile alınan kararları ve yeni yol haritasını açıklayacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.