Kaçakçılar Pasajını Darmadağın Etmişler ve 1 Dolar Bırakmışlar

Kaçakçılar Pasajını Darmadağın Etmişler ve 1 Dolar Bırakmışlar

Mardin’in Nusaybin ilçesinde tahrip edilen iş yerlerine 1 dolar bırakmışlar..?

Mardin’in Nusaybin ilçesinde tahrip edilen işyerlerine  1 dolar bırakmışlar..?

Nusaybin ilçesinde 4 aydır süren sokağa çıkma yasağının kaldırılması ile Nusaybin ilçesinde geride kalan tahribatın boyutu fotoğraf karelerine yansıdı.

Nusaybin ilçe sin de PKK, lılar tarafından açılan barikat ve çukurların kapatılması barikatların ortadan kaldırılması nedeni ile 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının saat öğleden sonra ikide kaldırılması ile ilçede basın mensuplarının yapıla çatışmanın yıkımı moloz yığınları arasında karelere girdi.

2850 bina ağır hasar alarak yıkıldı

Kışla Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Zeynel Abidin Mahallesi, Fırat Mahallesi, Dicle Mahallesi, ve son,    olarak-ta, Abdulkadir, Paşa Mahallelerin de yaşanan yoğun çatışmalar nedeni ile tahmini 2850 ev ve bina tamamen kullanılamaz hale geldi.

Şehir halkı gerideki manzara karşısında şok olduklarını söyledi

Ev ve iş yerlerinin son halini görmek için şehre gelen vatandaşlar gördükleri manzara karşısın da şok olduklarını ve her yerde şarapnel parçası izleri kurşun izleri ve patlatılan bombaların ağır tahribatı her tarafı moloz yığınına çevirmiş olduklarını görmüşler.

İlçe halkı zararlarının karşılanmasını istiyor.

‘’ Kaçakçılar pasajını darmadağın etmişler ve 1 dolar bırakmışlar’’

İlçe merkezinde bulunan kaçakçılar pasajındaki iş yerlerin de büyük hasar meydana geldiği ve buradaki iş yeri sahibi Zeynel Ayhan ,  ‘’Nusaybin deki 4 ay sonra kaldırıldı.

Şehrin göbeğin deki bu pasajdaki ağır hasarı gözlerinizle görüyor musunuz diye halk konuştu;

Pasajı darmadağın etmişler ve ardından 1 dolar bırakmışlar. Bu bir dolarları bırakmaları da manidar dır.

Bütün darbecilerin üzerinde 1 Amerikan doları çıktı hem ağır hasar vermeleri hem de bir doları bırakmalarındaki sebebi anlamış değiliz.   Birde yazılar yazılmış.

Mardin’in Nusaybin ilçesinin minareleri ayakta ve camileri tamamen yıkılmış durumda.

1 ay süre ile 21:00 ile sabah 05:00 saatleri arasında yasaklar devam edecek

Dışarı çıkma yasağı bazı mahallelerde 14:00 da kaldırıldı yalnız 1 ay süre ile bazı mahalleler de 21:00 la  05:00 arası dışarı çıkma yasağı uygulanacaktır .

Dışarı çıkma yasağı uygulanan bazı mahalleler şöyle Yeni Turan, Yeşil Kent, Mor Yakup, 8Mart, Gırnavas, devrim, Selahaddin Eyyubi, Çatal özü, ipek yolu ve Barış Mahallelerinde uygulanacaktır.  

Fırat, Dicle, Yenişehir, Abdulkadir Paşa, Zeynel Abidin ve kışla mahallelerinde dışarı çıkma yasağı 2. Bir emre kadar devam edecek. 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.