Kadın Adaylar da POMEM e ve Özel Harekata Başvurabilmelidir

Kadın Adaylar da POMEM e ve Özel Harekata Başvurabilmelidir

Düzenlediğimiz imza kampanyalarıyla başarıya ulaşmak için sizlerin de yardımınıza ihitiyacımız var. Kadınların da polis olabilmesi için başvuru şartlarının değişmesi için imza kampanyası başlattık.

Bildiğimiz gibi 10 bin polis alımı ve yeni özel harekat alımı yapılmaktadır. 10 bin polis alımlarında lisans mezunu bayanların başvurusu alınmakta iken 10 bin özel harekat polisi alımlarında bayanlar hiç başvuruda bulunamıyor. Bayan adaylar da en az erkek adaylar kadar polislik mesleğine isteklidir.

Polislik gibi kutsal bir meslek cinsiyete bakmamalı, erkek ve kadın olmak üzere herkes bu kutsal mesleğe başvurabilmelidir. Alımlarda her ne kadar bazı şartlar aransa da adaylarda aranacak temel şart vatan sevgisi olmalıdır.

Özel harekat polisliğini erkeklerden de iyi yapabilecek bayan adaylar mevcuttur. Gerekli kilo ve boy şartı koyularak erkek, kadın farketmeksizin uygun polis adayları bu kutsal mesleğe başvurabilmelidir. Vatanına milletine bağlı oturup kalkmasını bilen, ahlaklı ve eli silah tutmasını bilen herkes bu mesleğe alınmalıdır.

Bayanlara hak tanınmasının nedeni de en güzel gösteren etmen de bayanlar tarafından Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi’ne gelen taleplerdir. Her ne kadar vatanı için canını verebilecek yiğitler olsa da korkusuz ve cesur kadınların olduğu da unutulmamalıdır. Silahlı güvenlik olan kadın personeller, kadın polis alımları için gösterilebilecek en güzel örnektir.

Polis Memuru ile Özel Harekat Polisi alımlarında lise mezunu bayanların başvurusunun önü açılmalıdır.

Eğer siz de kadın adayların bu haklardan yararlanmasını istiyorsanız elinizden geldiği kadar fazla kişiyle bu kampanyayı paylaşın ve vereceğimiz linke girerek bu kampanyaya destek olduğunuzu belirtmek için imzanızı atınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum