Kadın Astsubay Alımı Başvurusu 2016

Kadın Astsubay Alımı Başvurusu 2016

8 Şubat 2016 Tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli (Kadın) Astsubay Alımı İçin İlan Yayınladı. Başvuracak Adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS Şartı Aranmamaktadır. Başvurular 29 Şubat 2016 tarihinde sona erecek.

Jandarma Genel Komutanlığı Tarafından 8 Şubat 2016 tarihinde beklenen ilan yayınlandı. Kadın Astsubay alımı olarak 2016 yılının ilk ilanı DPB Devlet Personel Başkanlığı’nca duyuruldu. Başvurular elektronik ortamda çevrimiçi olarak kurumun internet sitesinden yapılacak olup, 29 Şubat 2016 tarihinde başvurular sona erecektir.

Kadın astsubay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve kadın olmak (erkek adayların başvurusu alınmayacaktır). Kimlerin başvurusu kabul edilmeyecek: Adayların en az 160 cm boyunda olmak, Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu / eşofman ile ölçülür. Başvuruların 09 Şubat 2016 tarihinde başlayıp 29 Şubat 2016 tarihinde sona erecektir.

Lise ve dengi okul mezunu adayların sözleşmeli kadın astsubaylığa başvuruları kabul edilmez. Yani Lise ilköğretim, ortaokul ve lise mezunları bu ilana başvuru yapamaz.

En geç Ağustos 2016 tarihi itibariyle Önlisans veya Lisans düzeyinden mezun olacak olan öğrenci adaylar başvuru yapabilecek.

2 Yıllık önlisans mezunu olanlar veya olacak durumda olanlar 01 Ocak 1992 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.

4 yıl  Lisans ve daha fazla süreli yükseköğrenim mezunları için 01 Ocak 1989 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.

JGK Jandarma Genel Komutanlığı kadın astsubay alımı başvurusu için lisans ve önlisans bölüm mezunları tablo 1 ve tablo 2 de ayrı ayrı sıralandı. Başvurmak isteyen adayların tabloda sayılı bölümlerinden mezun olduklarını kontrol etmeleri gereklidir. 2016 kadın astsubay alımı ilan metninde başvuru şartları ile sınavla ilgili tüm detaylar yer almakta olup, başvuru süreci ile ilgili tüm detaylar ilan metninde yer alan kurumun internet sitesinde yer alacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
90 Yorum