Kadro Verilecek Taşeron Çalışanları Ne Kadar Maaş Alacak

Kadro Verilecek Taşeron Çalışanları Ne Kadar Maaş Alacak

Uzun süreden beri konuşulan kamuda çalışan taşerona kadro verilmesi konusu bugün nihayet sonuçlandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti Grup Toplantısında 700 binden fazla kamuda çalışan taşeron işçilerine kadro müjdes

Uzun süreden beri konuşulan kamuda çalışan taşerona kadro verilmesi konusu bugün nihayet sonuçlandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti Grup Toplantısında 700 binden fazla kamuda çalışan taşeron işçilerine kadro müjdesi verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı konuşmada kamuda çalışan taşeron işçileri arasında asıl iş yardımcı iş ayırımı yapılmaksızın bütün taşeronlara kadro verileceğini açıkladı. Kamu Personeli Alımı olarak taşeron işçilerine kadro konusunu yakından takip ederek siz değerli okuyucularımıza en hızlı şekilde doğru haberler yaptık yapmaya devam ediyoruz. Başbakanın bu açıklama sonrası taşeron işçilerinden sitemize gelen sorulara cevap vermek istedik. Takipçilerimizin en çok merak ettiği konuların başında; taşeron işçilere kadro verilirken çalışma süresinin aranıp aranmayacağı ve alacakları maaşlarda bir değişikliğin olup olmayacağı konuları geliyor.

Davutoğlu yaptığı açıklamada Kasım 2015 tarihi itibarıyla kamuda taşeron olarak çalışan emekliliği gelmeyen tüm taşeronlara kadro verileceğini açıklarken; maaş konusunda da hangi taşeron çalışırken ne maaş alıyorsa aynı maaşı alacaklarını söyledi. Davutoğlu’nun bu açıklamalarını değerlendirdiğimizde; memur maaşlarından yüksek maaş alanların maaşlarında bir değişikliğin olmayacağı, memur maaşlarından düşük alan taşeron çalışanlarının maaşlarında iyileştirme yapılacağını bekliyoruz. Örneğin kamuda çalışan taşeron işçisi 3000 TL maaş alıyorsa bu çalışanın maaşında bir değişiklik olmayacağı, 1500 TL alan kamudaki taşeron işçisinin maaşında ise; eşit işe eşit ücret ilkesi gereği düzeltileceği, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu çerçevesinde çalışan bir hizmetlinin maaşından daha düşük maaş almayacağını değerlendiriyoruz.

Konu ile ilgili bir açıklama yapılır yapılmaz Kamu Personeli Alımı olarak anında siz değerli takipçilerimizle paylaşacağız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum