Kadrolu Yeni 60 Kadro Açıklandı! Zabıta Düz Memur Alımı (Lise Önlisans Lisans)

Kadrolu Yeni 60 Kadro Açıklandı! Zabıta Düz Memur Alımı (Lise Önlisans Lisans)

Kamu kurumu bünyesinde yeni kadrolara düz devlet memuru alımı ile zabıta memuru alımı başvuruları açıklandı. Kadrolu 9 ve 10. Derece memur personel atama süreci ve tüm şartlar bu yazımızda.

Fatih Belediyesine ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı yayımlandı.  Fatih Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere zabıta memuru alımı ile düz devlet memuru alımı yapılacak. İşte sürece dair gerekli tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Fatih Belediyesi memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kılavuzda yer alan suçlardan mahkum olmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları var.

fatih-duzeltme.jpg

Kadrolu memur alımı kontenjan dağılımı

30 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 10. Derece kadrolar için olacak. Önlisans düzeyinde eğitim veren Yüksekokulların: Adalet, Bilgi Yönetimi, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Büro Yönetimi, Çevre Koruma ve Kontrol, Çevre Sağlığı, Genel İşletme, Halkla İlişkiler, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, İlahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş İdaresi, İşletme, İşletme Yönetimi, İşletmecilik, Mahalli İdareler, Maliye, Muhasebe, Sosyal Bilimler, Yerel Yönetimler programların birinden mezun olmak.

20 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 10. Derece kadrolar için olacak. Herhangi bir Ortaöğretim Kurumundan (Lise veya Dengi Okul) mezun olmak,

5 Memur alımı GİH sınıfı 9. Derece kadrolar için olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin: Bankacılık, Bilgi ve Belge Yönetimi, Ekonomi, Halkla İlişkiler, İktisat, İlahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İslami İlimler, İstatistik, İş İdaresi, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme, Kamu Yönetimi,  Maliye, Medya ve İletişim, Muhasebe, Mütercim ve Tercümanlık, Siyaset Bilimi, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Turizm, Uluslararası İlişkiler, Acil Yardım ve Afet Yönetimi,   Uluslararası Ticaret, Yerel Yönetimler programlarının birinden mezun olmak.

5 Memur alımı GİH sınıfı 9. Derece kadrolar için olacak. Önlisans düzeyinde eğitim veren Yüksekokulların: Adalet, Bilgi Yönetimi, Bankacılık, Büro Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi,  İşletme, Halkla İlişkiler, İlahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş İdaresi, Maliye, Muhasebe, Sosyal Bilimler, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Yerel Yönetimler programlarının birinden mezun olmak.

Zabıta alımları başvuru özel şartları nelerdir?

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak, Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Ayrıca tüm mezuniyetler için KPSS’den 70 puan alma şartı var.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Fatih Belediyesi memur alımı için adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 5 Eylül 2022 gününden 9 Eylül 2022 günü mesai bitimine kadar Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne müracaatlarını yapabileceklerdir. Başvurular elektronik ortamda Belediyemizin internet adresine, şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Fatih Belediye Başkanlığı Fatih/İstanbul adresine yapılabilecektir. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/fatih-belediyesi.20220729221023.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.