Kadrolu Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımları Yapılacak! KPSS 60

Kadrolu Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımları Yapılacak! KPSS 60

Kamu kurumuna zabıta memuru alımı ile itfaiye eri alımı için yeni kontenjanlar açıldı. KPSS 60 puan şartı ile adaylar başvurularını yapabilecekler. İşte memur alımlarına dair süreç ve şartlar.

Kamu kurumuna kadrolu statüde olmak üzere ZABITA MEMURU ALIMLARI ile İTFAİYE ERİ alımları alınacak. Çanakkale Belediyesi kadrolu devlet memurları alımı bünyesinde 2021 yılı kadroları için yeni ilan yayımlandı. Memur alımları başvuru süreci ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

MEZUNİYET ŞARTI

6 İtfaiye Eri alımı için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

3 Zabıta Memuru alımı için Yerel Yönetimler, İşletme / İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Yönetim ve Organizasyon, İktisat, Kamu Yönetimi Lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

3 Zabıta Memuru alımı için Tıbbi Laboratuvar, İlk ve Acil Yardım, Mahalli İdareler,  Mahalli İdareler (Zabıta) veya Yerel Yönetimler Önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

KPSS ve EHLİYET ŞARTI

İtfaiyeci alımı için en az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almak gerekiyor. Zabıta alımı için lisans ve önlisans adaylardan KPSSP3 ve P93 60 puan isteniyor. Ayrıca En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor.

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

Zabıta alımı ile itfaiyeci alımları için adayların 657 DMK’da yer alan genel şartları taşıması ve şu diğer özel şartları taşıması gerekiyor: Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerekiyor.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, İtfaiye Eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum