Kalkınma Bakanlığı Personel Alımı

Kalkınma Bakanlığı Personel Alımı

Kalkınma Bakanlığına Personel alımı için giriş sınavı yapılacaktır. Genel İdare Hizmetlere toplam 30 kişi alınacak. Son başvuru tarihi 07 Aralık 2016 olarak duyuruldu.

Kalkınma Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alım ilanı 22 Kasım 2016 da yayınladı. Başvuracak adaylar için son 07 Aralık 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Ankara iş ilanalrı kariyer.

Planlama Uzman Yardımcılığı Sınavına katılabilmek için adaylarda aranan şartlar: En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının ilan edilen bölümlerinden mezun olması, Giriş sınavının yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olması (01 Ocak 1981 ve daha sonra doğmuş olmak), İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinden en az biri için sınav tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az yetmiş (70) puan almış olması gerekmektedir. 4-5 Temmuz 2015 veya 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup, bölümler itibarıyla belirtilen puan türlerinden 80 puanıbulunması gerekmektedir.

Alınacak personel sayısı ve Kamu Personeli Seçme Sınavı puan türleri şöyledir. İktisat 9 kişi KPSS P22 puan türü, İşletme 6 kişi KPSS P23 puan türü, Maliye 1 kişi KPSS P24 puan türü, İstatistik 2 kişi KPSS P25 puan türü, Uluslar Arası İlişkiler 1 kişi KPSS P36 puan türü, Hukuk 1 kişi KPSS P21 puan türü, Endüstiri Mühendisliği 8 kişi KPSS P7 puan türü ve İnşaat Mühendisliği 2 kişi KPSS P7 puan türlerinden 80 Puanı bulunuyor olması gerekmektedir.

Sınava gireceklerin internet ortamında Planlama Uzman Yardımcılığı Sınav Başvurusu bağlantısından talep edilen bilgileri elektronik ortamda girmesi ve Mezuniyet diplomasını ya da geçici mezuniyet belgesini, KPSS sonuç belgesinin ve YDS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısını,  Kendi el yazısı ile hazırlanan özgeçmişini, 1 adet yeni çekilmiş 4,5x6 ebadında vesikalık fotoğrafını tarayarak sisteme yüklemeleri ve 23 Kasım 2016 tarihinden itibaren 07 Aralık 2016 günü mesai bitimine (saat 18.00) kadar Şahsen başvurularını yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.