Kamu Bankası KPSS Şartsız 230 Memur Alımı Başvuruları Yarın Sona Eriyor

Kamu Bankası KPSS Şartsız 230 Memur Alımı Başvuruları Yarın Sona Eriyor

Kamuya 230 banka personeli alımı için başvurular 26 Mart'ta sona eriyor. Kamu Bankası dört faklı ilanla başvuruları almaya devam ediyor. KPSS şartı aranmayan banka personeli alımına başvurulara dair detaylar bu haberimizde.

2021 yılı kamu bankası personel alımları için başvurular 230 kadro için yarın sona eriyor. Ziraat Bankasına dört farklı başvuru ile 230 personel alımı için KPSS şartı aranmıyor. Bankaya başvurular dört alanda şu kontenjanlar dahilinde olacak: Ziraat Bankası A.Ş. için 100 personel alımı, Ziraat Katılım Bankası A.Ş. için 100 personel alımı ve Ziraat Teknoloji A.Ş. için ise 30 personel alımı olmak üzere 230 kadro bulunuyor.

Başvurular Nasıl Olacak?

Adaylar başvurularını 26 Mart’a kadar yapabilirler. Ziraat Bankası dört farklı başvuru için adaylar Anadolu Üniversitesinin aşağıdaki "Başvuru Ekranı" üzerinden gerekli işlemlerini yapabilirler. Sınav başvurusu için ayrıca 195 TL sınav ücreti ödemenin de aynı şekilde başvurularla yapılması gerekmektedir.

230 Banka Personeli Alımı Kontenjanları

Teftiş Kurulu’nda İstanbul merkezli olarak görevlendirilmek üzere 20 Müfettiş Yardımcısı alımı, İstanbul Genel Müdürlük Birimleri ile Kurumsal ve Girişimci Şubelerinde görevlendirilmek üzere 80 Uzman Yardımcısı alımı, Ziraat Katılım Bankası A.Ş.’de, Katılım Bankacılığı ilkeleri doğrultusunda, çeşitli illerdeki Şubelerimizde ve Genel Müdürlük birimlerinde görevlendirilmek üzere 100 Uzman Yardımcısı alımı ile Ziraat Teknoloji A.Ş.’de görevlendirilmek üzere 30 Uzman Yardımcısı alımı olmak üzere 230 memur alımı başvuruları yarın son!

20 Müfettiş Yardımcısı alımı mezuniyet bölümleri nelerdir?

20 kontenjana başvurular İDARİ ve MÜHENDİSLİK alanlarında olacak.

İdari alandan katılacak adaylar için üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren  Ekonomi (İktisat), İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslar arası  İlişkiler, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Muhasebe ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin Finans Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak gerekmektedir.

Mühendislik alanından katılacak adaylar için üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak gerekmektedir.

80 Uzman Yardımcısı alımı mezuniyet bölümleri nelerdir?

4 yıllık eğitim veren bütün bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak gerekmektedir.

100 Uzman Yardımcısı alımı mezuniyet bölümleri nelerdir?

4 yıllık eğitim veren bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak gerekmektedir.

30 Uzman yardımcısı alımı mezuniyet bölümleri nelerdir?

10 Yazılım Mühendisi, 10 İş Analisti, 10 Altyapı Sistem Mühendisi alımları için Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ile Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri, İstatistik, Matematik bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı ve yurtiçi üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzları.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.