Kamu Gözetimi Kurumu 15 Personel Alımı

Kamu Gözetimi Kurumu 15 Personel Alımı

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 15 uzman yardımcısı alımı için 19 Haziran 2017 tarihinde bir ilan yayınladı. Başvurular 22 Haziran tarihinde başlayacak olup 5 Temmuz tarihinde sona erecektir. Aday personel seçimi için giriş sınavı y

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu “Uzman Yardımcısı” kadrolarında görevlendirmek üzere başarı durumları dikkate alınarak 15 kişilik aday personel seçimi için giriş sınavı düzenleyecektir.

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Sınav başvuruları 22 Haziran’da başlayacak olup 5 Temmuz tarihinde sona erecektir. Başvurular, elektronik ortamda kurum resmi internet sitesi üzerinden “Sınav Başvuru Formu”nun, yapılan açıklamalar çerçevesinde doldurulması şeklinde yapılacaktır.

Giriş sınavının yazılı bölümü 22-23 Temmuz 2017 tarihlerinde her gün sabah ve öğleden sonra iki oturum olmak üzere toplam dört oturumda Ankara’da gerçekleşecektir.

Sınava başvurmak için adaylarda aranan şartlar; 657 sayılı Kanunun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşıması, en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler ile Ticari Bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Ayrıca ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP1 veya KPSSP2 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 300 kişi içerisinde bulunması ve yazılı sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

İlanla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.