Kamu Gözetimi Kurumu Bağımsız Denetçi Alımı

Kamu Gözetimi Kurumu Bağımsız Denetçi Alımı

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Bağımsız denetçi alımına çıktı. Başvurular 13 Mart 2017 tarihinde başlamış olup 24 Mart 2017 tarihinde saat 17.00’de sona erecektir. Sınav sonucu 3 yıl geçerli sayılacaktır.

08 Mart 2017 Resmi Gazetede yayınlanan ilanda Kamu Gözetimi kurumu Bağımsız Personel alımı yapıyor. KPSS Şartı aranmayan ilanda bir çok öğrenim bölümleri yer almaktadır. Başvuracakların gecikmemesi için haber detayı inceleyip 24 Mart 2017 bitimine kadar başvurmaları gerekmektedir.

Başvuracak adaylarda hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olanlar veya diğer öğretim dallarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olanlar başvurabilir.

Başvuracaklar elektronik ortamda Kurumun İnternet adresinde yer alan Başvuru Formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Posta yoluyla gelen başvurular kabul edilmeyecektir. Sınav müracaatları, Kurum tarafından tetkik edildikten sonra sınava katılmaya hak kazananlar ile bunların sınav yerleri sınav tarihinden en az on beş gün önce Kurum internet sitesinde duyurulacaktır.

Sınav yeri ve tarihi: Bağımsız Denetçilik Sınavı 14 Mayıs 2017 tarihinde Ankara ve İstanbul’da yapılacaktır. Sınav yeri ve saati sınav tarihinden en az on beş gün önce Kurum internet sitesinde duyurulacaktır. Sınav sonuçları ilan tarihini müteakip üçüncü takvim yılı sonuna kadar geçerlidir.

Sınav yazılı test usulü gerçekleştirilecek olup sınav konuları Şöyle: Muhasebe (Genel muhasebe, maliyet ve yönetim muhasebesi), Muhasebe Standartları (Türkiye Muhasebe Standartları yıllık ve konsolide finansal tabloların hazırlanmasına ilişkin mevzuatta yer alan düzenlemeler ve standartlar).

Ayrıca Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Finansal Yönetim, Denetim (Türkiye Denetim Standartları, mesleki etik kuralları, bağımsızlık, risk yönetimi, iç kontrol ve denetimle ilgili diğer mevzuat), Genel Hukuk Mevzuatı (Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Medeni Hukuk (Başlangıç Hükümleri, Kişiler Hukuku, Eşya Hukuku), Vergi Hukuku (Genel Vergi Hukuku), Sosyal Güvenlik Mevzuatı (4857 Sayılı İş Kanunu, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu), İdare Hukuku (İdare Hukuku ve İdari Yargı) ve Sermaye Piyasası, Bankacılık, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Mevzuatı gireceklerdir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.