Kamu Gözetimi Kurumu Sınav İlanı Yayımlandı

Kamu Gözetimi Kurumu Sınav İlanı Yayımlandı

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre Bağımsız Denetçilik Sınavı yapılacağı belirtiliyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Bağımsız Denetçilik sınavı için müracaatlar alınacaktır.

Adaylar için başvuru zamanı

Bağımsız Denetçilik Sınavına müracaatlar 12 Nisan 2021 tarihinde başlayıp 26 Nisan 2021 tarihinde saat 24.00'da sona erecektir.

Başvuru şekli ve yeri

Başvurular, elektronik ortamda “ http://www.kgk.gov.tr” adresinde yer alan Başvuru Formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Sınava başvuru şartları nelerdir

Sınava; hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olanlar veya diğer öğretim dallarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olanlar başvurabilir.

Sınav tarihi ve yeri

Bağımsız Denetçilik Sınavı 13 Haziran 2021 tarihinde Ankara ve İstanbul’da yapılacaktır. Sınav yeri ve saati sınav tarihinden en az on beş gün önce Kurum internet sitesinde duyurulacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.