Kamu İhale Kurumu 20 Devlet Memur Alımı Duyurusu

Kamu İhale Kurumu 20 Devlet Memur Alımı Duyurusu

Kamu İhale Kurumu 20 devlet memur alımı duyurusu yayınladı. Kamu İhale Kurumu kamu personeli alımı başvuru şartları ve tarihleri adayların erişimine kılavuz şeklinde sunuldu. İşte devlet memuru alımı detayları…

Kamu İhale Kurumu tarafından 11 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan ilanda 20 devlet memur alımı yapacağını duyurdu. İlana göre başvuru tarihi ve şekli kılavuz halinde açıklandı. Kamu İhale Kurumu kamu personeli alımı için giriş sınavı yapacak.

KAMU İHALE UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI İLANI

Kamu İhale Kurumuna (KİK), Kamu İhale Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı sonuçlarına göre aşağıdaki tabloda belirtilen üç gruptan toplam 20 (yirmi)  kamu ihale uzman yardımcısı alınacaktır.

DEVLET MEMURU ALIMI BAŞVURU ŞEKLİ

Başvurular 18 Ocak 2021 tarihinde başlayacak ve 29 Ocak 2021 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Başvuruların mevcut pandemi nedeniyle elektronik olarak yapılması esas olup, adayların şahsen veya posta yoluyla yapacağı başvurular da kabul edilecektir.

UZMAN YARDIMCISI MÜRACAAT KOŞULLARI

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Enformasyon Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Yazılım Mühendisliği, Yazılım Geliştirme, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Hukuk Fakültesi mezunları başvuru yapabilir.

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1986 tarihinde ve bu tarihten sonra doğmuş olanlar), Sağlık yönüyle ilgili görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2019 ve 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) tabloda belirtilen puan türlerinden (2. ve 3. Grupta yer alan puan türlerinin herhangi birinden) 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak ve en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yapılan sıralamada, atama yapılacak kadro sayısının 20 (yirmi) katı aday arasına girmiş olmak (son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da yazılı sınava kabul edilecektir).

Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya erteletmiş olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak (Müracaat tarihinde askerliğinin bitmesine 2 ay veya daha az süresi kalmış olan adaylar da bu durumlarını belgelendirmeleri kaydıyla sınava başvurabilir).

Kamu İhale Kurumu memur alımı başvuru kılavuzu.

Youtube, facebook veya cep uygulaması (kamu personeli alımı) ücretsiz indirerek tüm ilanları takip edebilirsiniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.