Kamu İhale Kurumu en az 11 bin 508 TL maaş ile 6 sözleşmeli personel alıyor

Kamu İhale Kurumu en az 11 bin 508 TL maaş ile 6 sözleşmeli personel alıyor

Kamu personeli alım alanında yayımlanan güncel istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; T.C. Kamu İhale Kurumu bünyesinde gerçekleştirilmek üzere en az 11 bin 550 TL maaş ile 6 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur unvanı ile kamu hizmeti verecek olan personellerin tespiti ve iş takdimi için duyurulan istihdam süreçleri kapsamında; bir yeni güncel başvuru kılavuzu daha yayımlandığı açıklandı.

T.C. Kamu İhale Kurumu Personel Alımı

Kamu ilanları aracılığı ile yayımlanan güncel başvuru kılavuzu dahilinde; T.C. Kamu İhale Kurumu bünyesinde gerçekleştirilmek üzere istihdamların yapılacağı beyan edilirken; unvan ve kontenjan bilgileri başvuru sürecine dair bilgiler açıklandı.

En Az  11 Bin 550 TL Maaş ile 

Adayların özel başvuru şartlarının yer aldığı nitelik tablosunda belirtildiği üzere; Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanı meblağının en 2 katı olmak üzere; 3 katı ve katı oranında maş ödemesi yapıalcaktır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendine göre istihdam edilenler için, 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların 3 üncü maddesinin ikinci fıkrasında yer alan ve sözleşmeli personel ücret tavanı olarak belirtilen 5.754,98 TL’nin en az iki katı olan 11 Bin 508 TL ile en fazla 23 Bin 016 TL maaş ödemesi yapılacaktır.

Unvan ve Kontenjanlar

T.C. Kamu İhale Kurumundan yapılan açıklamaya göre; 6 farklı unvan bazında toplamda 13 kişilik personel alımı yapılacaktır. 1 Kıdemli Uygulama Geliştirme Teknik Lideri, 2 Kıdemli Uygulama Geliştirici, 1 Ön Yüz Geliştiricisi, 1 Sistem Test Uzmanı, 1 İş Analisti ve 7 Uygulama Geliştirici personel alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Başvurular için KPSS puanı ve YDS puanı ibraz etmek gerekmektedir. puan hesaplamasında kullanılacak olan ilgili puanların takdim edilmemesi halinde; KPSS puanı 70 ve YDS puanı da 0 olarak hesaplanacaktır.

MS-SQL konusunda deneyimli (SP, Function, Triger, Transaction konularına hakim) olmak, Web teknolojileri performansı, güvenliği ve testleri konusunda tecrübe sahibi olmak, VB.NET, C#.NET dillerini iyi derecede bilmek, MS. Project, Microsoft TFS, JIRA ya da IBM Rational konuları hakkında bilgi sahibi olmak gibi; sözleşmeli bilişim personeli alımları dahilinde özel başvuru şartları ve yazılım dillerine haiz olmak gerekmektedir.

Fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Başvuru Süresi

2 Kasım 2020’de başlayacak olan başvurular için adayların Kamu İhale Kurumunun resmi internet adresinden Sınav Başvuru Formunu online olarak en geç 13 Kasım 2020 tarihine kadar teslim etmesi gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.