Kamu İhale Kurumu Sözleşmeli Personel Alımı 2016

Kamu İhale Kurumu Sözleşmeli Personel Alımı 2016

KİK Kamu İhale Kurumu Tarafından 1 Mart 2016 Tarihinde 13 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı İçin İlan Yayınlandı. Başvuracak Adayların KPSS Sınavına Girmiş Olmaları Gereklidir.

1 Mart 2016 Tarihinde Kamu İhale Kurumu personel alımı yapılacağını bildirdi. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/b maddesi uyarınca Sözleşmeli statüde bilişim personeli istihdam edilecektir. Başvurular kurumun internet sitesinde yer alan başvuru formu doldurulduktan sonra, 07 Mart 2016 tarihi ile 18 Mart 2016 tarihleri arasında, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı  ‘na istenen belgelerle beraber şahsen veya posta yoluyla yapılması gereklidir.

Kamu İhale Kurumu 13 (Onüç) sözleşmeli bilişim personeli alımı şartları şöyle belirlendi: Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak şart. Adayların Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda, ayrı ayrı belirlenen özel şartlara ve tecrübeye sahip olması gereklidir. Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak. Ayrıca güncel programlama dillerinden en az 2 adet bilmek şart.

KİK personel alımı sınav tarihi olarak 04-05-06 Nisan 2016 tarihleri belirlendi. Adayların KPSS puanının %70 ile İngilizce dilinde yabancı dil puanının %30 hesaplanarak oluşacak ortalama puan ile sınava hak kazananlar belirlenecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.