Kamu İlanları Mart Ayı! Kurumlara 13 Bin 585 Memur ve Kamu Personeli Alımı

Kamu İlanları Mart Ayı! Kurumlara 13 Bin 585 Memur ve Kamu Personeli Alımı

Kadrolu, sözleşmeli ve daimi statülerde Mart ayı kamu ilanları yayımlandı. Kamu kurum ve kuruluşlarına 13 bin 585 memur ve kamu personeli alımı yapılmaktadır. KPSS şartsız, KPSS puan şartları ile devlet memuru alımları hangi kurumlara yapılıyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu, sözleşmeli, daimi ve sürekli işçi statülerinde devlet memuru alımları için Mart ayı ilanları yayımlandı. Kamu ilanları kapsamında Mart ayı için hangi kurumlar ilana çıktı? Kamuya 10'larca farklı branşlarda kamu personeli memur alımlarına dair detayları, nasıl başvuru yapılacağını haberimizde bulabilirsiniz.

Aşağıdaki MAVİ başlıklara tıklayarak her ilanın detayına erişim sağlayabilir ve tüm başvuru ayrıntılarını tek tek inceleyebilirsiniz.

Bahçelievler Belediyesi 96 Memur Alımı

Bahçelievler Belediyesi tarafından 11 farklı ilan yayımlanmış olup; adayların farklı unvan dahilinde toplamda 96 kişilik kontenjan dahilinde görevlendirilecekleri açıklandı. Avukat, mühendis, mimar, şehir plancısı, bilgisayar işletmeni, memur, zabıta memuru kadrolarına 96 kamu personeli alınacak. Memur alımı başvuruları 8-12 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacak. KPSS 60 puan şartı aranmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi 108 Memur Alımı

Van Büyükşehir Belediyesi B ehliyetli 25 memur alımı olmak üzere toplam 108 memur alımı yapacak. 10 Belediye Trafik memuru alımı için herhangi bir Lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. 15 Zabıta Memuru alımı için herhangi bir Lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Başvurular 8-12 Mart 2021 tarihlerinde olacak.

Pütürge Belediyesi 4 Memur Alımı

4 kamu personeli alımı kontenjanları şu şekildedir: 1 Ayniyat Saymanı alımı, 1 Bilgisayar İşletmeni alımı, 1 VHKİ alımı, 1 Tahsildar alımı kapsamında başvurularda 4 kadrolu personel alımı yapılacak. Memur alımı için adaylar başvuru esnasında istenilen belgeleri elektronik ortamda, belediye info@puturge.bel.tr e-posta adresine, şahsen ve iadeli taahhütlü posta yoluyla 3 - 8 Mart 2021 arası gönderebilecekler veya şahsen teslim edeceklerdir. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

Şırnak Belediyesi 14 Memur Alımı

Şırnak Belediyesi B ehliyetli 2 memur alımı yapacak. 1 Lisans mezunu Zabıta Memuru alımı için Herhangi bir Lisans Programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. 1 Önlisans mezunu Zabıta Memuru alımı için Herhangi bir  Önlisans Programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor. Başvurular 8 - 13 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacak. Toplamda Şırnak için 14 kontenjan bulunuyor.

CTE 5 Bin 358 Personel Alımı

4.918 infaz ve koruma memuru, 19 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 51 hemşire, 20 sağlık teknikeri, 157 teknisyen, 156 destek personeli (şoför), 33 destek personeli (aşçı), 4 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 5.358 personel alımı yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatları 5 Bin 75 Personel Alımı

3.605 sözleşmeli zabıt kâtibi, 700 sözleşmeli mübaşir, 625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi, 110 sözleşmeli şoför, 25 sözleşmeli aşçı ve 10 sözleşmeli işaret dili tercümanı olmak üzere toplam 5 bin 75 personel alınacaktır.

Adalet Bakanlığı 814 İcra Katibi Alımı

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, sınavı yapacak adalet komisyonu olarak belirlenen adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre 814 kadroya sözleşmeli icra kâtibi alınacaktır.

Adalet Bakanlığı 237 Kamu Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre yapılacak yerleştirme ile 237 pozisyona personel alımı yapılacaktır.

İpekyolu Belediyesi 30 Zabıta Memuru Alımı

Van İli İpekyolu Belediye Başkanlığı tarafından 30 zabıta memuru alımı yapılacak. İlgili belediye personel alımı başvuru işlemleri 2021 memur alımı kapsamında olup; 22 Mart 2021 tarihinde işlemler başlayacaktır. Son başvuru işlemi dahilinde başvuru yapacak olan adayların da en geç 26 Mart 2021 mesai sonuna kadar yasal hakkı bulunacaktır.

Yaylakent Belediyesi 1 Zabıta Memuru Alımı

Kadrolu memur alımı ilanı olarak duyurulan istihdam detaylarında yer alan bilgilere göre; sadece Zabıta Memuru alımları için görevlendirme yapılacaktır. Tek kişilik kontenjan için başvurular alınacak. 27 Şubat 2021 ilanı olarak yayımlanan zabıta memuru alımı duyurusu dahilinde yapılacak olan başvuru işlemleri Nisan ayında başlayacaktır. 14 Nisan 2021 tarihinde başlayacak olan işlemler en geç 16 Nisan 2021 mesai sonuna kadar devam edecektir.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 23 Kamu Personeli Alımı

En az lise mezunu 23 hemşire alımı yapılacak. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de bugün yayımlanan ilana göre alınacak 23 personelin Hemşire olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor. Başvurular 12 Mart (Saat: 23:59’a kadar) Üniversite internet adresinden Online olarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Pendik Belediyesi 20 Zabıta Memuru Alımı

Pendik Belediyesi kadrolu memur alımı ilanında toplamda 20 kişilik kontenjan açılmış olup; adayların sadece Zabıta Memuru unvanı ile görevlendirilecekleri açıklandı. GİH sınıfına mensup olacak memurlar için 10 kişi, 5 kişi ve ayrıca 5 kişilik alım yapılacaktır. Mart 2021 döneminde yapılacak olan alımlar için adayların 8 Mart 2021 tarihinden itibaren olmak üzere 12 Mart 2021 tarihine kadar başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı 4 Sözleşmeli Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde KHK’ya tabi olarak açıktan temin yolu ile 4 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Başvurular için son işlem tarihi ise 11 Mart 2021 olarak belirlenmiştir. Son gün saat 16:00 itibari ile işlemler kapanacaktır. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesinde tamamlanacak olan alımlar için hem erkek hem de kadın olan adayların başvuru yapabilecekleri başvurular için sözleşmeli personel statüsünde görevlendirmeler yapılacaktır.

Gaziantep Şahinbey Belediyesi 3 Memur Alımı

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan personel alım ilanında genel idare hizmetleri sınıfından olmak üzere 3 Müfettiş Yardımcısı alınacağı açıklandı. Başvurular 1 -19 Mart 2021 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde yapılacaktır. İşletme, İktisat, Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerini ya da bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlar başvuru yapabilecektir.

Aksaray Ortaköy Belediyesi 1 Memur Alımı

Aksaray iş ilanları kapsamında yayımlanan duyuruda; ilçe belediyesi olarak kamu görevi yapacak olan adayların Aksaray Ortaköy Belediyesi tarafından istihdam edileceği beyan edildi. Aksaray İli Ortaköy Belediye Başkanlığı muhatabı ile yayımlanan memur alımı için tek kişilik kontenjan açıldı. 6 Nisan 2021 tarihinde başlayacak olan personel alımı ilanı için 8 Nisan 2021 tarihinde başvuru işlemleri sona erecektir.

GİB 87 Kamu Personeli Alımı

Gelir idaresi başkanlığı Bünyesine 87 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. 8 Mart 2021 Pazartesi günü başlayıp, 17 Mart 2021Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecekti. Adaylar Başvuru kılavuzunda yer alan adrese online olarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

GİB 196 Hizmetli Memur Alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı Sözleşmeli 196 Destek Personeli (Hizmetli) alımı başvuru ilanı yayımladı. GİB Destek Personeli (Hizmetli) pozisyonunda toplam 196 kadro illeri ve başvuru şartları belli oldu. Adaylar başvurularını 1 Mart 2021 Pazartesi gününden itibaren yapabileceklerdir. Başvurular 10 Mart 2021 Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecektir. Başvurular Gelir İdaresi Başkanlığının GİB internet adresinden yapılacaktır.

SPK Kadrolu 10 Memur Alımı 

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan memur alımı için net bir kontenjan beyanı yapılmadı. Kurum dahilinde hem münhal kadrolar yerine hem de ilave personel tercihleri yapılabilecek. Verilen kontenjan bilgilerine göre alım sayısı henüz netleşmemiş olup; 8. Dereceden kadrolu olmak üzere en fazla 10 kişiye kadar alım yapılacağı ilan edildi. Kadrolu memur alımı başvuruları için 4 - 18 Mart 2021 tarihleri arasında olacak.

Akseki Belediyesi 4 Memur Alımı

Akseki Belediye Başkanlığı 2 mühendis ve 2 mimar alımı olmak üzere kadrolu kamu personeli alımı yapacak. En az B sınıfı ehliyet şartı bulunan memur alımları için KPSS'den 70 isteniyor. Başvurular ise 15-24 Nisan 2021 tarihleri arasında olacak.

1287 işçi alımı Adalet Bakanlığı taşra teşkilatı için olacak. 155 işçi alımı ise Ankara, Rize ve Yozgat personel eğitim merkezlerinde görev alacak. Öte yandan Ceza ve Tevkifevleri CTE genel müdürlüğü için ise 58 kamu işçi alımı olmak üzere toplam 1500 kadrolu ve daimi kamu işçisi alımı başvuruları 

Adalet Bakanlığı 1500 İşçi Alımı

Adaylar başvurularını 8 Mart 2021 tarihine kadar yapabileceklerdir. 1287 işçi alımı Adalet Bakanlığı taşra teşkilatı için olacak. 155 işçi alımı ise Ankara, Rize ve Yozgat personel eğitim merkezlerinde görev alacak. Öte yandan Ceza ve Tevkifevleri CTE genel müdürlüğü için ise 58 kamu işçi alımı olmak üzere toplam 1500 kadrolu ve daimi kamu işçisi alımı başvuruları sona eriyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum