Kamu Kurumu 16 Farklı KPSS Puan Türünden Memur Alımı Yapıyor

Kamu Kurumu 16 Farklı KPSS Puan Türünden Memur Alımı Yapıyor

Kamuya yeni personel alımları kapsamında Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’de 17 farklı puan türünden başvurular alınmaya devam ediyor. KPSS puan türlerine göre alımlar hangi alanlarda ve mezuniyetler için olacak? İşte detaylar.

Kamu kurumuna KPSSP14, KPSSP15, KPSSP16, KPSSP24, KPSSP25, KPSSP26 KPSSP27, KPSSP28, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP4, KPSSP5 KPSSP6, KPSSP7, KPSSP1, KPSSP2 puan türlerinden kamu personeli memur alımları için başvurular alınıyor. Rekabet Kurumuna memur alımı başvuru sürecine dair tüm detayları ve şartları bu ilan haberimizde hazırladık.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını haberimizin en altında yer alan “Başvuru Ekranı” üzerinden 9 Nisan 2021 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvuru belgeleri sınava girecek adaylardan talep edilecek.

Kontenjan Dağılımı

15 memur alımı kontenjanına başvuru Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için olacak. Mezuniyetler ise İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden olacak.

10 memur alımı kontenjanına başvuru Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için olacak. Mezuniyetler ise Hukuk Fakülteleri mezunları başvuru yapabilecek.

5 memur alımı kontenjanına başvuru Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için olacak. Mezuniyetler ise Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği bölümlerinden olacak.

Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları gerekiyor. Yaş itibarıyla 35 yaşını doldurmayan adaylar başvuru yapacak.

15 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26 KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az seksen beş puan almaları gerekiyor.

10 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için KPSS P4, KPSS P5 KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az seksen puan almaları gerekiyor.

5 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az seksen puan almaları gerekiyor.

Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.