Kamu Kurumu 365 Memur Alımı Online Başvuruları Yarın Son

Kamu Kurumu 365 Memur Alımı Online Başvuruları Yarın Son

Kamu personeli sözleşmeli memur alımları kapsamında 18 şehirde 365 kadroya başvurular online olarak yarın sona eriyor. Başvurulara diar detaylar haberimizde.

İller Bankası için 365 Memur Alımı internet başvuruları Cuma itibarıyla sona eriyor. İller Bankası bünyesinde kamu personeli sözleşmeli memur alımlarına dair tüm başvuru kontenjanlarını hangi bölge müdürlüklerine alım yapılacağını bu yazımızda hazırladık.

365 MEMUR ALIMI KADROLARI

Mühendis, Mimar, İç Mimar, Şehir Plancısı, Peyzaj Mimarı, Avukat, Tekniker, Yönetim Personeli(İstatistikçi) ve Yönetim Personeli alımları bünyesinde 365 kadroya başvurular tamamlanıyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Başvurular 11 Haziran 2021 tarihi yarın itibarıyla Cuma günü sona eriyor. Adaylar İller Bankası internet sayfasından “İş Talep Formu”nu doldurularak online olarak başvurularını tamamlayabilirler.

BAVŞURU GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Sınav tarihi itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak,

Diğer resmi veya özel kurum ve kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir akıl hastalığı bulunmamak,

İlgili mevzuat hükümlerine göre mali sektörde ve bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak

Kamu haklarından yasaklı bulunmamak gerekiyor.

ALIM YAPILACAK BÖLGELER

Genel Müdürlük, Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Adana Bölge Müdürlüğü, Ankara Bölge Müdürlüğü, Antalya Bölge Müdürlüğü, Bursa Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, Elazığ Bölge Müdürlüğü, Erzurum Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Bölge Müdürlüğü, Gaziantep Bölge Müdürlüğü, İstanbul Bölge Müdürlüğü, İzmir Bölge Müdürlüğü, Kastamonu Bölge Müdürlüğü, Kayseri Bölge Müdürlüğü, Konya Bölge Müdürlüğü, Samsun Bölge Müdürlüğü, Sivas Bölge Müdürlüğü, Trabzon Bölge Müdürlüğü, Van Bölge Müdürlüğü olarak açıklandı.

KPSS ŞARTI

Kamu Personeli Seçme Sınavlarında Mühendis, Mimar, İç Mimar, Şehir Plancısı ve Peyzaj Mimarı olarak istihdam edilecekler için KPSSP1, Avukat olarak istihdam
edilecekler için KPSSP4, Yönetim personeli olarak istihdam edileceklerden İstatistik bölümü mezunları için KPSSP12, Hukuk bölümü mezunları için KPSSP4, İktisat bölümü mezunları için KPSSP14, Maliye bölümü mezunları için KPSSP19, İşletme bölümü mezunları için KPSSP24, Bankacılık bölümü mezunları için KPSSP24, Kamu Yönetimi bölümü mezunları için KPSSP29, Tekniker olarak istihdam edilecekler için KPSSP93 puan türlerinden en az 70 alanlar başvuru yapabilir.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.