Kamu Kurumu 4 Şehir İçin Memur Alımı Sınav Duyuru

Kamu Kurumu 4 Şehir İçin Memur Alımı Sınav Duyuru

Kamu kurumlarında memur olmak için ilanları takip eden adaylar için duyuru. Kamu kurumu tarafından 4 şehir için memur alımı sınav duyurusu yayınlayarak başvuruları 23 Ekim tarihinde alacak.

Kamu kurumu 4 şehir için memur alımı sınav duyurusu yayınlayarak adayların erişimine açtı. 4 şehir 2 unvanda memur alımı yapacağı yayınlandı. Alım uzman ve iç denetçi alımı olarak yapılacak. Başvuruları 23 Ekim tarihinde başlayacak.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), 15.07.2018 tarihli ve 4 Sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 25.01.2006 tarihli ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Hizmetlerine İlişkin Kanun ile 29.05.2019 tarih ve 30788 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde TRB2 Düzey 2 Bölgesinde (Bitlis, Hakkari, Muş ve Van) çalıştırmak üzere ülkemizin ve bölgemizin kalkınmasına hizmet etmeye gönüllü, iletişime açık ve kendine güvenen, analitik ve stratejik düşünme becerisine sahip, değişen çalışma şartlarına uyum sağlayabilen, yeniliklere açık, insan ilişkileri, kendini ifade yeteneği ve iletişim becerileri güçlü, organizasyon ve yönetim becerisine sahip, görev verilecek herhangi bir birim ve/veya ilde şartsız görev yapmayı kabul edecek, çağın gerektirdiği bilgi sistemlerini/donanımları kullanma ve uygulama yeteneklerine sahip, seyahat engeli olmayan 2 (iki) uzman ile iç denetim faaliyetlerini sistematik ve disiplinli olarak uluslararası standartlar ve kamu iç denetim standartlarına uygun şekilde yapmak.

Ajansın çalışmalarına değer katmak ve geliştirmek için kaynakların ekonomiklik, etkililik ve verimlilik esaslarına göre yönetilip yönetilmediğini değerlendirmek, bağımsız, nesnel güvence sağlamak, danışmanlık ve rehberlik yapmak üzere1 (bir) iç denetçi alımı yapacaktır. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının merkezi Van ili olup Ajansın faaliyet alanı Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinden oluşmaktadır.

ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nda (YDS, e-YDS) İngilizce dilinden son başvuru tarihinden önceki 5 (beş) yıl içerisinde en az 70 (yetmiş puan almış veya geçerlilik süresi dolmamış buna denk kabul edilen 25.02.2016 tarihinde yayımlanan ÖSYM Yabancı Dil Sınavı Eşdeğerliğinde yer alan (CPE, CAE, TOEFL iBT, PTE Akademik) uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak. 2019 yılı veya 2020 yılı KPSS Sınavından Tablo 2'de verilen ilgili puan türlerinin en az birinden 80 (seksen) puan almış olmak.

Uzman alımı 1 kişi: Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği mezunları başvuru yapabilir.

Uzman alımı 2 kişi: iktisat, İstatistik, İşletme, Kamu Yönetimi veya Sosyoloji mezunları başvuru yapabiliyor.

Başvuru Şekli ve Yeri:

Başvurular 23 Ekim 2020 ile 9 Kasım 2020 tarihleri arasında ajans sınav internet adresinde bulunan Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Sınav Başvuru bağlantısından yapılacaktır. Başvurular, yukarıda belirtilen internet adresi üzerinden "Başvuru Formu" eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum