Kamu Kurumu En Az Lise 4/B Şoför Tekniker Destek Programcı Alımı

Kamu Kurumu En Az Lise 4/B Şoför Tekniker Destek Programcı Alımı

Lise, önlisans ve lisans adayların başvuru yapabileceği güncel 5 farklı unvanda kamu memur alımı başvuruları tamamlanıyor. İşte kamu personeli memur atama başvuruları ve tüm detayları bulabileceğiniz haberimiz.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı “YTB” tarafından 5 farklı unvanda olmak üzere sözleşmeli personel alımı başvuru süreci tamamlanıyor. YTH şoför, tekniker, destek, temizlik ve programcı alımı başvuruları ve tüm detaylarını İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık. İşte gerekli tüm detaylar.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Başvuru için adayların 657 sayılı DMK’daki şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, TCK’daki ilgili suçlardan mahkum olmaması, askerlikle ilişiği olmaması, 1 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu olması, arşiv araştırması sonucu olumlu olması, KPSS’den tüm branşlar için en az 60 alması gerekiyor.

YTB personel alımı kontenjanlar ve mezuniyetler

4 destek personeli (temizlik personeli), 2 destek personeli (şoför), 2 destek personeli (boyacı), 1 tekniker (elektrik teknikeri), 1 programcı alımı yapılıyor. İşte unvanlar bazında tüm şartlar:

4 Destek Personeli (Temizlik Personeli) alımına başvuru için herhangi bir alanından mezun olmak, tercihen, temizlik ve/veya hijyen sertifikasına sahip olmak, bulaşıcı hastalığı bulunmamak,

2 Destek Personeli (Şoför) alımına başvuru için herhangi bir alanından mezun olmak, B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, psikoteknik belgesine sahip olmak, SRC2 belgesine sahip olmak,

2 Destek Personeli (Boyacı) alımına başvuru için herhangi bir alanından mezun olmak, İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu veya Üniversiteler tarafından verilen İnşaat Boyacısı/Boyacı belgesine sahip olmak,

1 Tekniker (Elektrik Teknikeri) alımına elektrik, elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtımı, elektrikli cihaz teknolojisi, elektronik haberleşme teknolojisi, elektronik teknolojisi önlisans,

1 Programcı alımına bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak veya lisans mezunu olmak gerekiyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı memur alımı başvuru süreci

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı memur alımı için başvurular 4 Temmuz 2022 tarihine kadar sürecek. İkamet şartsız başvurulara dair tüm detayları hemen aşağıdaki başvuru kılavuzundan inceleyebilirsiniz. İşte detaylar:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/yurt-disi-turkler-personel-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.