Kamu Kurumu KPSS 65 Puanla Zabıta Memuru Alımları

Kamu Kurumu KPSS 65 Puanla Zabıta Memuru Alımları

Kamu Kurumu tarafından Yerel Yönetimler sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Nisan ayı personel alımları kapsamında KPSS 65 Puanla Zabıta Memuru alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Yerel Yönetimler internet sitesinde Nisan ayı personel alımları kapsamında yayınlanan ilanda Erzincan İli Altınbaşak Belediyesi bünyesinde görevlendirilmek üzere daimi kadroda KPSS 65 Puanla Zabıta Memuru alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Adaylar için ilana başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 5 – 7 Nisan 2021 tarihleri arasında (7 Nisan dahil) yapabileceklerdir.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

İmzalı Başvuru formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte Altınbaşak Beldesi Pınarbaşı Mah. Belediye Cad. No:13 Üzümlü/Erzincan adresinde bulunan Altınbaşak Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

Adaylarda aranan genel nitelikler

İlan edilen memur kadrosuna atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmak, Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak ve Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları aranmaktadır.

Zabıta Memuru için aranan özel nitelikler (1 personel)

Önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak, Erkek olmak, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak ve En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.