Kamu Kurumu Yeni Uzman Personel Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Kamu Kurumu Yeni Uzman Personel Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

T.C. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı personel alım ilanı yayımlandı. Kalkınma ajansına farklı KPSS puan türlerinden olmak üzere yeni uzman personel ataması yapılacak. İşte sürece dair tüm detaylar.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına (BAKKA) personel alımı yapacak. TR81 Bölgesinin (Bartın, Karabük ve Zonguldak illerinin) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yeniliğe ve gelişime açık, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan 2 uzman alımı yapılacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı personel alımı genel şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, görevin devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak ve YDS’den en az C puanına sahip olmak gerekiyor.

Kontenjanlar ve KPSS şartları

2020 veya 2021 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) mezun oldukları öğrenim dalları itibarıyla aşağıda yer alan tabloda belirtilen puan türlerinden asgari 80 puan almış olmak.

1 kontenjan için Hukuk   P4, P5, P6; Sosyoloji P1, P2, P3; İstatistik P12, P13; İİBF-SBF Bölümleri P7 – P48 arası puan türlerinden en az 80 ve üzeri puan almış olmak,

1 kontenjan için Şehir ve Bölge Planlama, Mimarlık, Mühendislik P1, P2 ve P3 puan türlerinden en az 80 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Memur alımına hangi bölüm mezunları başvurabilir?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının hukuk, sosyoloji, istatistik, İİBF-SBF, şehir ve bölge planlama, mimarlık ve mühendislik bölümlerinden mezun olmuş olmak şartı var.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Adaylar Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına (BAKKA) personel alımı için başvurularını 22 Ağustos ile 2 Eylül 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular online olacak. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/bati-karadeniz-kalkinma-ajansi-personel-alimi.pdf

Başvuru Adresi   https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.