Kamu Kurumuna Uygulama Sınavıyla 121 Şoför Alınacak

Kamu Kurumuna Uygulama Sınavıyla 121 Şoför Alınacak

Kamu Kurumları Personel Alımlarına Devam Etmekteler. 19 Eylül 2016 İle 27 Eylül 2016 Tarihleri Arasında Başvuruların Alınacağı Lise Mezunu 121 Şoför Alımı Nasıl Olacak.

Adalet Bakanlığı tarafından personel alınacağı bildirildi. Toplam 121 kişi şoför unvanıyla istihdam edilecek. Başvurular 19 Eylül 2016 günü başlayıp, 27 Eylül 2016 günü sona erecektir.

Başvurmak isteyen adaylar ilk olarak başvuru formunu doldurmaları gereklidir. Daha sonra doldurulan form ve istenen belgelerle beraber bulundukları İllerdeki Adliyelerden başvuru yapabilecekler. Aday bulunduğu ilin haricindeki bir İle başvurmak istiyorsa yine aynı yöntemle; bulundukları İllerdeki Adliyelere gerekli belgelerle giderek APS ücreti ödemek kaydıyla istedikleri sınav merkezlerine başvuru işlemini yapmış olacaklar.

CTE Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 121 Şoför alımı için; En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Önlisans ve ortaöğretim mezunları için merkezî sınavın (KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla, (01 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); Lisans mezunları için ise merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır. On katı aday sözlü sınava çağırılacaktır. Şoförler için uygulama sınavı 14 Ekim 2016 tarihinde yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
33 Yorum