Kamu Personel Alımına Tek Bir Şarttan Dolayı Sadece 4 Kişi Başvurabilecek

Kamu Personel Alımına Tek Bir Şarttan Dolayı Sadece 4 Kişi Başvurabilecek

Kamuya yeni memur, işçi, personel ve öğretim görevlisi alımlarında liyakatten uzak atamalar yapılmaya devam ediyor. Bu haberimizdeki atamada sadece tek bir şarttan dolayı neredeyse adayların tamamı elendi. İşte detaylar.

Kamuya gerek öğretim görevlisi alımlarında gerekse sözleşmeli, kadrolu memur, işçi ve personel alımlarında liyakatli atama yapılması adayların en büyük temennisi. Ancak bu haberimizdeki atamada tek bir şarttan neredeyse tüm adaylar elendi. Sadece bir şarttan dolayı 84 aday elenirken sınava 4 aday katılabileceği gerçeği ortaya çıktı.

Hizmet süresi şartından dolayı sadece 4 kişi başvurabilecek

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi bünyesinde yapılan akademik kadro personel alımında hizmet süresi şartından dolayı sadece 4 kişi başvurabildi. Akademik kadroya başvuruda hizmet süresi şartı arandığı için sadece 4 kişi başvurabilecek. Bu şarttan dolayı 84 kişi direkt olarak elendi.

Hizmet süresi şartı adayları eledi

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi bünyesinde 22 Nisan 2022 tarihinde ilan edilen Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Turizm İşletmeciliği Programı “Öğretim Görevlisi” kadrosuna personel alımı ilanında yer alan şartların yanı sıra özellikle hizmet süresi şartı da yer aldı.

84 adayda “İlanda belirtilen kadro derecesine atanabilmek için gerekli hizmet süresini sağlamamaktadır " sebebiyle elendiği belirtildi. Atamalarda yer alan ve liyakatsiz olarak değerlendirilen bu ve benzer durumların olmaması herkesin en büyük temennisi!

59 Lisans puanıyla akademik kadroya atama yapılabilecek

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi için başvuruda 70 ALES puanı ile 59 lisans mezuniyeti puanı gibi düşük puanlı adaylar akademik kadrolara atama yapılabileceği gerçeği de ortaya çıktı. Adaylar bu durumun yaşanmaması için liyakatli atama talep ediyor.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum