Kamu Personel Alımlarında Yaş Şartı Kaldırılmalıdır

Kamu Personel Alımlarında Yaş Şartı Kaldırılmalıdır

Devletimizden Talep Ediyoruz. Tüm Kamu Personeli Alımlarından Yaş Şartları Biran Önce Kaldırılmalı 2010 KPSS Mağdurları Tekrar Mağdur Edilmemeli. Kamuya Herkes Başvurabilmelidir.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak sizler için günlük tüm memur alımlarını paylaşıyoruz. Ülkemizin emeklilik yaşı (65 yaş) dikkate alınınca memuriyete girişte kullanılan yaş sınırları makul düzeyde olmadığı kanaatindeyiz. Ayrıca 2010 KPSS kopya mağdurlarını da unutmamak gerek.

2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS iptal edilmesiyle, ülkemizde yapılan KPSS sınavlarında kopya çekildiği artık resmi kayıtlara geçmiş oldu. Bu sınavdan önce ve sonra yapılan Askeri liseler, Harp okulları, Polislik, Devlet memurluğu sınavlarının büyük bir bölümünde FETÖ örgütünün kopya ile üyelerini yerleştirdikleri görülmektedir.

Günümüzde kamuda bu gurubun temizlenmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Bir yandan temizlik gerçekleşirken diğer bir yandan ise büyük ölçekli personel alımları yapılmaya başlandı. Bu durumda geçmişte haksız bir şekilde sınavlarda kaybettirilenler yaş şartını takılmaktadır.

657 Devlet Memurları Kanunun da "en az 18 yaşını tamamlıyanlar Devlet memuru olabilirler" hükmü yer almaktadır. Kurumların kendi mevzuatları ile düzenledikleri yaş şartları mağduriyetlere neden olmaktadır.

Askeri alımlarda 25, Polis Memuru alımlarında yaş şartı 28, Devlet memuru alımlarında genel olarak 35 yaş şartı uygulanmaktadır. Tüm açıktan personel alımlarında yaş şartları derhal kaldırılmalı mağdur olanlara bir hak tanınmalıdır.

www.kamupersonelialimi.com olarak 2010 KPSS öncesi ve sonrası tüm mağduriyetlerin giderilmesi adına bir hak tanınmasını okuyucularımız adına talep ediyoruz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum