Kamu Personel Reformu Tarihi Belli Oldu

Kamu Personel Reformu Tarihi Belli Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kamu personel reformu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Toplu sözleşmelerinin %90’ının tamamlandığını ifade eden Müezzinoğlu, kamu personel reformu hakkında bilgilendirme de yaptı. İşte kamu person

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kamu personel reformu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, yaklaşık 200 bin kişiyi ilgilerinden kamu toplu sözleşmeleri hakkında %90 anlaşma sağladıklarını ifade etti.

Bayram öncesi tamamlanmasını planlanan noktanın %90’ınını tamamladıklarını açıklayan Müezzinoğlu bayram sonrasında kamu personel reformunun biteceğini, ufak tefek rütuşlar kaldığını belirtti. Düşük maaşlar hakkında da iyileştirmeler yapacaklarının müjdesini verdi.

İstihdam seferberliği hakkında da konuşan Bakan Müezzinoğlu, özel sektöre özellikle teşekkürlerini belirtti. İstihdam seferberliği kapsamında özel sektörde hedeflenen 1 milyon çalışan hedefinin aşıldığını, kamuda da gerçekleştirilen istihdamlar sayesinde toplamda 1 milyon 300 bin istihdam edildiğini açıkladı.

1.1 milyon genç işsizin çoğunluğunun eğitimli olduğunu ifade eden Bakan Müezzinoğlu, işsiz gençleri nitelikli personel eleman yapmak için eğitim ve sertifika programları başlatacaklarını açıkladı. Eğitim ve sertifika programları başlatılacak alanların enerji, bilişim, sağlık gibi önemli alanlar olduğunu ifade etti.

Esnek çalışma hakkında da düzenlemeleri olduğunu ifade eden Bakan Mehmet Müezzinoğlu planladıkları gibi esnek ve uzaktan çalışmanın yeni dönem kapsamında tekrar gündemde olacağını belirtti. Esnek çalışma konusunun özellikle genç istihdama çok faydası olacağını belirtti.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.