Kamu Personeli Alımı Donduruldu Peki Şimdi Ne Olacak

Kamu Personeli Alımı Donduruldu Peki Şimdi Ne Olacak

Kamuda İlanların Yayınlandığı, Başvuruların Devam Edildiği, Sınav Sürecinde Olanlar ile Tercih Sürecinde Olan Kamu Personeli Alımları Ne Olacak Adaylar Bu Süreçte Ne Yapmalı ÖZEL HABER.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 'nun yaptığı Kamuya personel alımı donduruldu açıklaması sonrasında adaylar sitemizi soru yağmuruna tutmaktadır. İlanlar yayınlandı başvurabilirmiyim, başvurular devam eder mi, sınava girecekmiyiz, tercihler durduruldu mu gibi bir çok soru sitemize ulaşmakta. Yaptığımız özel haberimizle adaylara konuyu izah edelim.

Öncelikle adayların bu açıklama sonrasında panik havasına bürünmemeleri önemli. Resmi kaynaklardan yayınlanan ilanlar yine resmi kaynaklarla durdurulabilir. Her ne kadar Bakan açıklaması resmi açıklama olsada ilan yayınlayan kurumlar tarafından yeni bir ilanla durdurulduğu açıklanmalıdır. İlan sürecinde olan herhangi bir personel alımının durdurulduğu henüz açıklanmadı. Yani yayınlanan ilan süreçleri aynen geçerliliğini korumaktadır.

Bazı personel alımları başvurusu alınmış hatta sınava hak kazananlar (Adelet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu vb...) açıklanmıştır. Sınava hak kazanan adaylar ilanlarda belirtilen süreçlere aynen uymaları gereklidir. Sürecin iptal edilmesi için ilgili kurumun açıklama yapması gereklidir.

ÖSYM tarafından yayınlanan Sağlık Bakanlığı 2808 Sağlık Personeli alımı tercih işlemleri için ise yeni bir açıklama bulunmamakta olup tercih işlemleri aynen devam etmektedir. Merkezi atama tercihlerine başvuracak adayların işlemlerine devam etmesi gereklidir.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak genel değerlendirmemiz böyle olup, konu hakkında yapılacak tüm açıklamaları sitemizden duyuracağız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum