Kamu Personeli Alımlarında Mülakat Dönemi Sona Ermelidir

Kamu Personeli Alımlarında Mülakat Dönemi Sona Ermelidir

Mülakatla personel alımı adaleti sağlamak ve ülkenin daha parlak geleceklere ulaşması için , 15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişimini bir daha yaşamamak için kaldırılmalıdır.

Mülakatlı alımlar hak ve adaleti sağlamadığı gerekçesiyle kaldırılmalıdır. Tabi ki bunun birçok sebebi vardır ama asıl önemli sebep ülkemizin bu kara günleri bir daha yaşamaması için bu mülakat sistemi kaldırılılmalıdır. Devlet , şu anda kamu kurum ve kuruluşlarında FETÖ yapılanmasına ait ne kadar memur varsa hepsini temizlemektedir. İleride FETÖ gibi yapılanmaların torpil yoluyla devletin kadrosuna giremeyeceği ne malum?

İşte burada sonuç yine en adaletli yöntem olan sağlıklı bir sınav yapmaktan geçiyor. Mülakat alım süresince komisyon üyeleri de siyasi veya herhangi bir baskıya maruz kalabilir. Hemşehirisi , akrabası gelse onları reddedemeyecektir. FETÖ yapılanmasından gördüğümüz gibi emniyetin , MİT’in bilemediği FETÖ yapılanmasına ait kişileri komisyondaki kişiler nasıl bilsin?

Bu zor dönem tüm Türkiye’ye ders olmalıdır ve kamu kurum ve kuruluşlarına alımlar çok daha adil yapılmalıdır. İşe alınırken siyasi bir referans değil de insanların başarıları göz önünde bulundurulmalıdır. İşi gerçekten hak eden , ülkesi için elinden geleni ardına koymayan , ülkeyi bölmek için değil de her zaman bir adım daha nasıl öne götürebilirim şeklinde düşünen vatansever kişiler devlet memurluğuna alınmalıdır. Zaten bunlar da çalışkanlığıyla kendini gösterecek , mülakat engeline takılmadan ülkesini geliştirmek üzere devlet kadrosunun sahibi olacaktır.

Bundan sonra devletimizin atacağı adım hayati önem taşımakta, önlem olarak bu yapılanma devletten temizleninceye kadar devam ettirilmeli, anayasanın hak, hürriyet, özgürlükçü,şeffaf, hiç kimseye ve hiçbir zumreye imtiyaz sağlanmadan sınavların ve atamaların adil ve hakkaniyetli yapılacağı kuşkusu artık milletimizin kafasını kurcalamayarak KPSS ile atamaların daha şeffaf olacağı kanısındayız. 

Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi olarak devletimiz bizim için en kutsi mecra olup her daim yanındayız. Bu mağduriyetlerin giderileceği böyle parelel örgüt yapılanmalarına bir daha şahit olmak istemeyen Milletimizin yaralarını bir an önce tedavi edilmeli, çıkarılan yasalar hak ihlallerine yol açmamalı bu hususta 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde (Milletin Duruşu) Devletine Cumhuruna olan bağlılığı tüm “DÜNYAYA” mesaj niteliğindedir. 

Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi'ni takip ederek memur , personel , işçi haberlerinden anında haberdar olabilirsiniz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.