Kamu Personeli Alımlarında Yaş Şartının Esnetilmesi Bekleniyor

Kamu Personeli Alımlarında Yaş Şartının Esnetilmesi Bekleniyor

Kamu kurum ve kuruluşlarında birçok unvanda meslekte kamu personeli memur, sözleşmeli memur, işçi alımları için başvurular devam ediyor. Birçok kurum da başvuruları alacak. Fakat adayların talepleri YAŞ şartının bazı alımlar için esnetilmesi.

Lise, Önlisans ve Lisans mezunu milyonlarca Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adayı kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan yaş ile ilgili şartlarda değişiklik yapılmasını talep ediyor. Konunun gündemden düşmemesi adına adayların taleplerini bizler de yoğun olarak işliyor ve destekliyoruz.

Gerek kamu personeli memur alımlarında, gerek sözleşmeli memur alımlarında gerekse kamuya işçi statüsünde personel alımlarında farklı yaş kriterleri uygulanabiliyor. 657 Devlet Memurları Kanununda yer alan 35 yaş kriterine göre tüm alımların güncellenmesi isteniyor.

KPSS adayları yıllardır atanamamanın mağduriyetini yaşarken bir yandan da yaş şartından dolayı birçok kamu personeli alımına müracaat edememektedirler. Bu kapsamda adayların taleplerini gündeme alarak bu konunun ciddi olarak ele alınmasını ve yaş kriterlerinin birçok alımda esnetilmesi isteniyor.

Sizler de YORUMLARINIZLA destek vererek konunun GÜNDEMDE olması için destek olabilirsiniz.

Bazı Unvanlarda Aranan Yaş Kriterleri

Ceza ve Tevkifevleri CTE'lere İnfaz ve Koruma Memuru İKM "gardiyan" alımlarında yaş şartı 30 olarak uygulanıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarında 31 yaş şartı uygulanıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM lisans ve önlisans mezunu POLİS alımlarında 30 yaş şartı aranıyor.

MSB Uzman Erbaş Alımlarında ise 27 yaş şartı aranmaktadır.

Bu ve buna benze emniyet birimleri dışında farklı unvan ve bölümlerde yaş şartı uygulamasında adayların talepleri 30 civarı olan şartın en az 35 olarak değiştirilmesi var. Bu kapsamda yetkililerin adım atması adına sizlerin de desteğiyle adayların taleplerini gündemde tutmaya devam ediyoruz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
46 Yorum