Kamu Üniversitesi En Az Lise 30 Sözleşmeli Personel Alımları

Kamu Üniversitesi En Az Lise 30 Sözleşmeli Personel Alımları

Kamu Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre en az Lise mezunlarından olmak üzere daimi kadroda farklı unvanlarda toplam 30 personel alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere daimi kadroda en az Lise mezunu farklı unvanlarda toplamda 30 sözleşmeli personel alınacaktır.

Adaylar için başvuru zamanı

Adaylar için başvuru işlemleri bu ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren (8 Nisan) 15 gün içinde (15. Günün mesai saati bitimine kadar) yapılabilecektir.

Başvuru şekli ve yeri

Adaylar kılavuzda istenilen belgeler ile birlikte Eskişehir Teknik Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı – İki Eylül Kampüsü Eskişehir adresine şahsen veya son başvuru tarihine kadar Üniversiteye ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir.

Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 ve KPSSP94 puan türlerinden en az 75 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Mimar için aranan nitelikler (1 personel)

Yükseköğretim kurumlarının Mimarlık Lisans Programlarından mezun olmak.

Makine mühendisi için aranan nitelikler (2 personel)

Yükseköğretim kurumlarının Makine Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği Lisans Programlarından mezun olmak.

İnşaat mühendisi için aranan nitelikler (2 personel)

Yükseköğretim kurumlarının İnşaat Mühendisliği Lisans Programından mezun olmak.

Elektrik mühendisi için aranan nitelikler (1 personel)

Yükseköğretim kurumlarının Elektrik Mühendisliği veya Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Lisans Programlarından mezun olmak.

Gıda mühendisi için aranan nitelikler (1 personel)

Yükseköğretim kurumlarının Gıda Mühendisliği Lisans Programlarından mezun olmak.

Tekniker için aranan nitelikler (5 personel)

Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Donanım, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Destekli Tasarım, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknolojisi Bölümlerinin Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker için aranan nitelikler (5 personel)

Makine Bölümü Ön Lisans programı mezunu olmak.

Teknisyen (Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme/ Yapı Tesisat Sistemleri) için aranan nitelikler (2 personel)

Alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim görmüş olmak. Alanında en az 3 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak.

Teknisyen (Cephe Sistemleri ve PVC Doğrama / Ahşap Teknolojisi) için aranan nitelikler (2 personel)

Alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim görmüş olmak. Alanında en az 3 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak.

Teknisyen (Metal Teknolojisi/ Metal Doğrama) için aranan nitelikler (2 personel)

Alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim görmüş olmak. Alanında en az 3 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak.

Teknisyen (İnşaat Teknolojisi) için aranan nitelikler (3 personel)

Alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim görmüş olmak. Alanında en az 3 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak.

Programcı için aranan nitelikler (2 personel)

Yükseköğretim kurumlarının Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümü mezun olmak ve en az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil belgesine sahip olmak.

Çözümleyici, Sistem programcısı için aranan nitelikler (2 personel)

Yükseköğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümü mezun olmak ve istihdam edileceği bilgi işlem birimlerindeki programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğini belgelemek. En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil belgesine sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.