Kamu Üniversitesi En Az Lise KPSS Yok Daimi Personel Alımları

Kamu Üniversitesi En Az Lise KPSS Yok Daimi Personel Alımları

Kamu Üniversitesi tarafından İŞKUR resmi internet sitesinde yayınlanan ilanda en az lise mezunu olmak üzere daimi kadroda KPSS şartsız kura ile 7 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır.

İŞKUR resmi internet sitesinde yayınlanan ilanda Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde istihdam üzere daimi kadroda KPSS şartsız en az lise mezunu 7 Hastane Hizmetlisi personel alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Adaylar için ilana başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 5 Nisan 2021 tarihinde yapabileceklerdir.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Adaylar için kura çekim tarihi ve yeri

Adaylar için kura çekimi 8 Nisan 2021 tarihinde 10:00 – 11:00 saatleri arasında Uludağ üniversitesi sürekli uygulama ve araştırma merkezi başhekimlik toplantı salonunda yapılacaktır.

Hastane Hizmetlisi için aranan genel nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (2), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisak yahut bunlarla irtibatta bulunmamak, Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) ve Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak şartları aranmaktadır.

Hastane Hizmetlisi için aranan özel nitelikler

18 – 35 yaş arasında olmak, Bursa merkez ve belirtilen ilçelerinde ikamet ediyor olmak, Lise ve dengi okulların Yaşlı Bakımı, Hasta Bakımı ve Hasta ve Yaşlı Bakımı bölümü mezunu olmak şartları aranmaktadır.

Adaylar için İŞKUR başvuru numarası; 00005960870’dir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum