Kamu Üniversitesi KPSS Şartsız 4/B Personel Alımı Sona Eriyor

Kamu Üniversitesi KPSS Şartsız 4/B Personel Alımı Sona Eriyor

Hacettepe Üniversitesi bünyesinde sözleşmeli statüde yeni kadrolara memur alımı başvuruları tamamlanıyor. İşte şartlar ve süreç.

Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde tam zamanlı istihdam edilmek üzere, KPSS puan şartı aranmaksızın yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre Sözleşmeli Bilişim Personeli alımında sona gelindi. İşte başvuru şartları ve tüm süreç.

Hacettepe Üniversitesi personel alımı genel hususlar

Adayların sözleşmeli 4/B memur alımı için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekiyor.

memur-alimlari.jpg

Personel alımı mezuniyet şartları nelerdir?

  • Adayların şu bölümlerden mezun olması şartı var: bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar başvurabilir.
  • Ayrıca mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümleri mezunları da başvurabilir.

4/B memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Başvurular 20 Ekim Çarşamba gününe kadar tamamlanması gerekiyor. Üniversite internet adresinde yer alan başvuru formu doldurulduktan sonra başvuruların şahsen yapılması gerekiyor. İkamet şartı yok!

KPSS şartı zorunluluğu yok!

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (%70) (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) alınacak.

İşte gerekli bilgilerin yer aldığı başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum