Kamu Üniversitesi KPSS’siz memur alım ilanı yayımlandı

Kamu Üniversitesi KPSS’siz memur alım ilanı yayımlandı

Kamu personeli alımı için güncel başvuru kılavuzları yayımlanmaya devam ediyor. Kamu üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilmek üzere kadrolu memur alımı yapılacak olup; KPSS puan şartı talep edilmemektedir.

Türkiye genelinde devam eden ve kamu ile kuruluşları vasıtası ile gerçekleştirilen personel alımları için başvuru süreçlerine dair bilgilendirmelerin yer aldığı güncel başvuru kılavuzları yayımlanmaya devam ediyor.

Adaylara başvuru süreci ve başvuru özel şatlarına dair bilgilendirmelerin yapıldığı kamu personeli alımı kılavuzlarında yayımlanan son bilgilere göre; o kamu üniversitesi bünyesinde kadrolu memur alımı yapılacaktır!

Hakkari Üniversitesi Personel Alımları

Yayımlanan istihdam duyurularında yer alan bilgilere göre; Hakkari Üniversitesi bünyesinde istihdam süreci başlatılmıştır. Toplamda iki farklı duyuru ile ilana çıkan üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere 2 personel alımı yapılacaktır.

Unvan ve Kontenjanlar

Üniversite Rektörlüğü onayı ile çıkılan personel alımı ilanında belirtildiği üzere; adaylar için tek unvan ile iki duyuruya çıkıldı. 1 kişilik kontenjan dahilinde İç Denetçi alımı yapılacak olup; ayrıca 1 kişilik kontenjan dahilinde de İç Denetçi alımı yapılacaktır.

Adayların birinci dereceden kadrolu ve beşinci dereceden kadrolu olmak üzere istihdam edilecekleri beyan edilmektedir.

Başvuru Süreci

5018 Sayılı Kamu Yönetimi ve Kontrol Kanunu hükümleri uyarınca 14 Ekim 2020 kamu personeli alımı aracılığı ile yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adayların bugünden itibaren başvurularını tamamlaması gerekmektedir. 

Başvuru yapacak olan adayların en geç 28 Ekim 2020 tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlaması şarttır. Başvurular Rektörlük, Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır. Şahsen yapılabilecek başvurular için posta yolu ile başvuru yapan adayların işlemleri geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Şartları

Adayların kadrolu kamu personeli olarak görevlendirilebilmeleri için KPSS puan şartı talep edilmemektedir. Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip olmak yeter şart olarak açıklanmaktadır.

Başvurular için adayların; Nüfus Kimlik Fotokopisi, Özgeçmiş, Mezuniyet belgesinin aslı veya Onaylı sureti talep edilirken; adayların bilgi alabilecekleri ve işlem yapabilecekleri adres bilgisi için; Hakkari Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Merzan Mah. Küçük Sanayi Sitesi Arkası 433. Sok. No:51 Merkez/HAKKARİ adresi ilan edilmiştir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.