Kamu Üniversitesi Sınavsız Sözleşmeli 54 Memur Alımı Sona Eriyor

Kamu Üniversitesi Sınavsız Sözleşmeli 54 Memur Alımı Sona Eriyor

Kamu Üniversitesi bünyesinde sözleşmeli 4/B kadrolara 54 yeni memur alımı başvuruları sınav şartı olmadan sona eriyor. İşte detaylar.

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğünden 4/B Sözleşmeli Personel Alım İlanı yayımlandı. 54 kadroya yazılı ve sözlü sınav şartı olmadan sadece KPSS puan üstünlüğüne göre başvurular sona eriyor. İşte Üniversite personeli lise, önlisans ve lisans mezunu memur alımı başvuru kontenjanları, şartlar ve tüm süreç:

gaziantepuniversitesi.jpg

Gaziantep Üniversitesi memur alımı kontenjan dağılımı

 • 2 Büro Personeli alımı için üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi veya Siyasal Bilimler Fakültesi lisans mezunu olmak,
 • 1 Büro Personeli alımı için üniversitelerin Hukuk Fakültesi lisans mezunu olup, avukatlık stajını tamamlamış olmak,
 • 1 Büro Personeli alımı için üniversitelerin Bilgi ve Belge Yönetimi, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programlarının birinden mezun olmak,
 • 2 Büro Personeli alımı için üniversitelerin Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak,
 • 2 Büro Personeli alımı için üniversitelerin Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgi Güvenliği Teknolojisi veya Bilgi Yönetimi ön lisans programlarının birinden mezun olmak,
 • 1 Teknisyen alımı için liselerin Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanı/bölümünden mezun olmak,
 • 1 Teknisyen alımı için liselerin Metal Teknolojileri alanı/bölümünden mezun olmak,
 • 1 Teknisyen alımı için liselerin Tesisat ve İklimlendirme alanı/bölümünden mezun olmak,
 • 1 Teknisyen alımı için liselerin Yapı Dekorasyon veya Yapı İç Mekan Dekorasyon alanı/bölümünden mezun olmak,
 • 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Erkek olmak, İlgili Yüksekokulların Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması, Güvenlik ve Koruma ön lisans programlarından birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak,

170 cm den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15 den fazla 13 den az olmaması,

Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

 • 33 Destek Personeli alımı için lise mezunu olmak, İşyerinin bürolarında, açık alanlarında temizlik, evrak taşıma, içecek hazırlama ve servis yapma gibi çeşitli büro hizmetlerinde istihdam edileceklerdir. 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.
 • 3 Destek Personeli alımı için lise mezunu olmak, 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

Memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesindeki genel şartlar aranır.

Daha önceden kurumda çalışırken üniversite tarafından iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için 2020 KPSSP3, ön lisans mezunları için 2020 KPSSP93, lise mezunları için ise 2020 KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Taban puan şartı yoktur.

Üniversite personel alımı başvuru tarihleri

Adaylar başvurularını üniversiteye aşağıdaki başvuru kılavuzunda yer alan şekilde yapmaları gerekiyor. Başvuru son günü 29 Ekim 2021 tarihi olarak açıklandı.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum